Honda i jej zespół w MŚ w Motocrossie 2014 – video
8 lutego 2014

Reed i Villopoto powalczą o pozycję lidera

chad reed

chad reed6 już runda AMA Supercross odbędzie się w San Diego. Co ciekawe zwycięzca z ubiegłego tygodnia Chad Reed posiada największą ilość wygranych w San Diego. W całej karierze zaliczył ich 6. W zeszłym roku wygrał tam Davi Millsaps, który aktualnie jest kontuzjowany i nie bierze udziału w AMA Supercross.

Liderem nadal pozostaje Ryan Villopoto, ale ma on tylko 2 punkty przewagi nad drugim w tabeli Chadem Reedem. Jeżeli Villpoto dzisiaj nie zwycięży to są spore szanse, że straci on pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Trzeci jest Ken Roczen, który do RV2 traci 7 punktów. Czwarte miejsce zajmuje Justin Brayton, a piąty jest James Stewart. Po pechowym ubiegłotygodniowym występie Ryan Dungey spadł na szóstą pozycję.Justin Barcia zajmuje 7 miejsce, a ósmy jest Andrew Short.

W klasie 250 są to ostatnie zawody dla riderów z Zachodniego Wybrzeża. Od przyszłej rundy w szranki staną zawodnicy zgłoszeni do startów na Wschodnim Wybrzeż. Wróćmy jednak jeszcze na chwilę na zachód. Liderem w tej klasie jest Jason Anderson, ale ma on tyle samo punktów co Cole Seely. Zawdzięcza on swoją pozycję większej liczbie zwycięstw w tym sezonie. Trzeci jest Dean Wilson, który wygrał poprzednią rundę, a czwarte miejsce zajmuje Cooper Webb.