Grand Prix Niepodległości Lemierzyce [GALERIA]
15 listopada 2022
Mistrzostwa Świata SuperEnduro: wizualizacja toru na rundę w Tauron Arenie Kraków
17 listopada 2022
Pokaż wszystkie

Sound of Gravity – ekstremalny teatr w Spodku

Widowiskowe akrobacje, muzyka zespołu Queen, a to wszystko w kultowym, katowickim Spodku. Takie połączenie to gwarancja show na najwyższym poziomie, i to dosłownie! Podczas SOUND of GRAVITY zawodnicy niemal sięgną sufitu i przekroczą wiele granic, by stworzyć ekstremalny teatr, jakiego jeszcze w tym obiekcie nie było!

Sound of Gravity – ekstremalny teatr w Spodku

Podczas SOUND of GRAVITY popularny Spodek, zmieni się nie do poznania. Na motocrossowych skoczniach, najlepsze ewolucje Freestyle Motocrossu zaprezentują zawodnicy w międzynarodowej obsadzie, w tym medaliści X-Games: Belg Julien Vanstippen oraz pochodzący z RPA Alastair Sayer.

Ambasadorami wydarzenia są bracia Dawid i Szymon Godziek – mulitmedaliści najbardziej prestiżowych zawodów freestyle BMX i MTB na świecie, w tym igrzysk ekstremalnych X-Games oraz Bartek Oskroba – wielokrotny Mistrz Polski i finalista Mistrzostw Europy oraz uczestnik Mistrzostw Świata w scooteringu.

Ważnym elementem widowiska będzie muzyka legendarnego zespołu Queen miksowana przez najlepszych, polskich DJ’ów. Specjalnie zaprojektowana oprawa muzyczna będzie ściśle zsynchronizowana z ekstremalnymi pokazami i efektami pirotechnicznymi, nadając wydarzeniu wyjątkowego charakteru.

Organizatorzy SOUND of GRAVITY przygotowali dla widzów, którzy zasiądą na trybunach, wiele atrakcji dodatkowych. Jedną z nich jest bez wątpienia Pit Party, czyli spotkanie z gwiazdami eventu. Będzie to wyjątkowa okazja do wspólnych zdjęć i autografów. Swoich sił we freestyle’u spróbują także popularni sportowcy, na co dzień uprawiający zupełnie inne dyscypliny sportu. Emocje na najwyższym poziomie gwarantowane!

Zawodnicy, którzy uświetnią SOUND of GRAVITY – EKSTREMALNY TEATR 10 zawodników FMX, w tym:
Julien Vanstippen (Belgia) – obecnie jeden z najlepszych zawodników na świecie. W roku 2022 podczas kalifornijskiej edycji X-Games wywalczył złoty medal dołączając do prestiżowego grona medalistów igrzysk sportów ekstremalnych,
Alastair Sayer (Botswana) – kolejny w stawce uczestnik X-Games Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej widowiskowo jeżdżących zawodników na świecie. Od wielu lat będący główną postacią Masters of Dirt,
Ronny Showman (Niemcy) – jeden z nielicznych na świecie zawodników skaczących na motocyklu elektrycznym. Będzie to pierwszy tego typu pokaz w Polsce. Zobaczymy z pewnością wysokie salta i niesamowite kombinacje,
Tobi Merz (Austria) – freestyle motocross łączy ze skokami na rowerze. Właśnie te dwie konkurencje połączy ze sobą w katowickim Spodku,
FMX Animals Polska (Sebastian Niedziela, Damian Chyła, Andrzej Gurgul, Kajetan Jastrząb) – polska gruba freestyle’owa zaprezentuje specjalny pokaz, w którym główną rolę odegra publiczność. Będzie prawdziwy freestyle!

10 zawodników Dirt Jumping, w tym:
Szymon Godziek (Polska) – najbardziej rozpoznawalny na świecie polski zawodników sportów ekstremalnych. Uczestnik legendarnych zawodów Red Bull Rampage oraz zdobywca nagrody publiczności tych zawodów. Medalista Pucharu Świata. Skakał nad kanionem w Utah, nad rozpędzonym pociągiem towarowym i nad peletonem kolarskim,
Dawid Godziek (Polska) – obecnie jeden z najlepszych na świecie zawodników MTB/BMX Freestyle. Tegoroczny złoty medalista X-Games (w swojej kolekcji ma trzy medale tych najważniejszych na świecie zawodów).

Scootering:
Bartosz Oskroba (Polska) – najpopularniejszy i aktualnie najbardziej utytułowany polski zawodnik w konkurencji hulajnoga wyczynowa. Wzór do naśladowania dla młodych pokoleń. Wielokrotny Mistrz Polski, uczestnik Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się na płycie katowickiego Spodka w dniu 26.09.2022, przedstawiciele organizatorów – firm One Sport oraz Sfera Sportu – uroczyście ogłosili datę i miejsce pierwszego eventu cyklu Sound of Gravity – Ekstremalny Teatr i opowiedzieli o projekcie.

Krzysztof Magiera, Sfera Sportu:Zobaczymy 20 zawodników z dwóch kontynentów, którzy zaprezentują niewiarygodne sztuczki pod samą kopułą Spodka. Będzie to powrót tych sportów po ponad dekadzie do tej hali. Zbudujemy tor, na którym będą trzy lądowania: dwa lądowania motocrossowe i jedno rowerowe. Zawody odbędą się przy muzyce zespołu Queen. Wszystko zostanie wyreżyserowane, dopracowane tak, aby muzyka wraz z ewolucjami zawodników porywała widzów.

Karolina Jankowska, One Sport: Sound of Gravity – Ekstremalny Teatr będzie połączeniem sportów ekstremalnych: freestyle motocrossu, rowerów i hulajnogi w naprawdę oryginalnym wykonaniu ze świetną muzyką zmiksowaną przez wspaniałych didżejów oraz z efektami specjalnymi.

Z entuzjazmem wypowiedział się także Marcin Stolarz, prezes firmy PTWP Event Center, operatora Spodka:Gdzie lepiej odlatywać, jak nie w Spodku? Spodek zawsze dobrze odlatuje, gdy jest pełen kibiców i fajnych wydarzeń. To jedno wydarzenie łączy kilka obszarów działalności rozrywkowej, co jest bardzo multifunkcyjne. Spodek jest multifunkcyjny, dlatego ta impreza świetnie tu pasuje. Myślę, że atutem będzie też to, że Spodek jest bardzo kompaktowy. Kibice będą mogli naprawdę z bliska zobaczyć zawodników i ich akrobacje powietrzne.

Obecni byli także zawodnicy, którzy w lutym uświetnią imprezę. Dawid Godziek już cieszy się na występ przez lokalną publicznością: – Brałem udział w takich pokazach w całej Europie i wiem, że rower MTB i motocykl FMX są świetnym połączeniem. Rowerzyści też pokażą tutaj triki ze światowej półki. Będzie dużo skoczni, więc to będą kombinacje naprawdę godne zobaczenia. Cieszę się, że ta impreza będzie w Spodku, bo jestem ze Śląska, lubię występować przed lokalną publiką. To dodatkowo mnie nakręca do lepszych kombinacji w powietrzu. Po wielkim sukcesie w ubiegłym roku imprezy przed Spodkiem Red Bull Roof Ride, wiem, że zbierze się tutaj wielka publiczność i będą równie duże emocje.

Reprezentant dyscypliny FMX Sebastian Niedziela dodał: – Freestyle motocross to skoki z akrobacjami na motocyklach na wysokości około 9 metrów i na odległość ponad 20 m. Myślę, że zawodnicy, którzy tutaj przyjadą będą mogli pokazać swoje najlepsze triki, które na obecną chwilę są w stanie wykonać, ponieważ w Spodku jest na to miejsce i świetne tło. Freestyle to nie tylko latanie, ale przede wszystkim dobra zabawa.

SOUND of GRAVITY odbędzie się 25 lutego 2023. Start godzina 18:00. Bilety są już dostępne na www.eventim.pl.

Partnerzy

facebook youtube