Tadeusz zdominował finał drugiej rundy Mistrzostw Ameryki w Everett
Enduro zjazdy
Technika jazdy enduro – zjazdy
14 sierpnia 2011

Szósty dzień Sześciodniówki – wyczekiwana meta

Polski zespół narodowy, po wielu przygodach i stracie dwóch zawodników, podczas Drużynowych Mistrzostw Świata w rajdach Enduro rozegranych w Finlandii ostatecznie uplasował się na 9 miejscu. Rywalizacja podczas tegorocznej, niezmiernie trudnej, Sześciodniówki była bardzo zacięta i nie przewidywalna. Jedynie trzy pierwsze zespoły przejechały dystans zawodów bez większych problemów i w kolejności ustalonej pierwszego dnia. Na swoim terenie zawody pewnie wygrali Finowi, którzy pod nieobecność Francuzów mieli ułatwione zadanie. Powracający do rywalizacji na Sześciodniówce Hiszpanie dojechali na drugiej pozycji. Trzecia ekipa na mecie to zespół USA.

Za ich plecami toczyła się walka z czasem, trudnościami trasy i przeciwnościami losu. Włosi, będący jednymi z faworytów, borykali się z kłopotami od samego początku i ukończyli zmagania na 11 pozycji. Szósty dzień, z krótką dojazdówką i końcowym motocrossem, można nazwać formalnością, ale już nie raz dzień ten pokazał że może dużo zmienić. Świetnie pojechał dziś Karol Kędzierski, który w doborowej stawce klasy E1, zameldował się na 6 pozycji i zostawił za plecami wielu świetnych zawodników.

Finalnie polscy zawodnicy World Trophy zajęli następujące lokaty:

Karol Kędzierski -18 miejsce w klasie E1

Michał Szuster -11 miejsce w klasie E2

Paweł Szymkowski – 51 miejsce w klasie E2

Sebastian Krywult -13 miejsce w klasie E3

Zespół klubowy K.T.M. Novi Kielce ukończył na 11 miejscu powtarzając wynik z 2009 roku z Portugalii.  Rafał Bracik zajął bardzo dobrą 13 pozycję, a debiutujący w Sześciodniówce Konrad Widłak zakończył zmagania na 19 miejscu. Robert Frydrych, również debiutant w tych zawodach, ukończył na 31 pozycji w  klasie C2.

Tekst i zdjęcia: M. Sikora