AMA Supercross: trzęsienie ziemi w East Rutherford
30 kwietnia 2017
Mistrzostwa Polski Super Enduro już w ten weekend
2 maja 2017
Pokaż wszystkie

Tomasz Gollob: jestem sportowcem i nigdy się nie poddaję

Tomasz Gollob jest w trakcie przenoszenia z OIOM-u do kliniki neurochirurgii kierowanej przez profesora Marka Harata. Lekarze mówią, że żużlowy zawodnik szybko dochodzi do siebie po wypadku, któremu uległ podczas rundy Mistrzostw Strefy Północnej w Chełmnie. Gollob wydał także pierwsze oświadczenie skierowane do mediów.

Tomasz Gollob trafił do Wojskowego Szpitala w Bydgoszczy w niedzielę, 23 kwietnia. Tego samego dnia został zoperowany. Ma uszkodzony rdzeń, nie ma czucia w nogach. Jego stan poprawił się jednak na tyle, że właśnie wszczęto procedurę przenoszenia zawodnika do kliniki neurochirurgii. – Ogólny stan Tomasza jest dobry i nie wymaga dalszego pobytu na OIOM-ie – tłumaczy doktor Cezary Rybacki, przyjaciel zawodnika.
Stan neurologiczny Tomasza się nie zmienił. Nadal nie ma on czucia w nogach. Poprawia się jednak stan psychiczny sportowca.

Zawodnik przekazał oświadczenie za pośrednictwem doktora Rybackiego.

 – Wsparcie kibiców daje mi siłę. Dziękuję za wszelką udzieloną pomoc i każde dobre słowo. To wiele dla mnie znaczy. – przekazał w oświadczeniu. Były to pierwsze słowa Golloba skierowane do mediów po nieszczęśliwym wypadku. Jak podkreślił, jest niezwykle wdzięczny za wszystkie wyrazy wsparcia, które otrzymał, m.in. listy od fanów.
Jestem tym wzruszony i bardzo serdecznie za to dziękuję. Robię wszystko, żeby zmierzyć się z tą sytuacją i wyjść z tej walki obronną ręką. Wasze wsparcie daje mi siłę. Jestem sportowcem i nigdy się nie poddaję, wiem jednak, że czeka mnie długa droga. Leczenie i proces rehabilitacji nie będą proste, ale długie i żmudne. Musimy wszyscy uzbroić się w cierpliwość. Trzymajcie kciuki. – zaznaczył Tomasz Gollob.

za Przeglądem Sportowym i Sportowymi Faktami: Ruda
zdjęcie: Sportowe Fakty/Łukasz Trzeszczkowski

Partnerzy

facebook youtube