Michał Szuster podwójnym Mistrzem Europy !
Zakończenie OML w Zamościu
22 września 2009
Pokaż wszystkie

Trial Des Nations – Polska na 10. miejscu

Sample Image Tegoroczna edycja Drużynowych Mistrzostw Świata w Trialu (Trial Des Nations) odbyła się we włoskiej miejscowości Darfo Boario Terme. W miniony weekend, 19-20 września, polska drużyna stanęła do rywalizacji z drużynami z całego świata. W grupie World Championship wystartowało 5 zespołów, natomiast w liczniej obsadzonej grupie International Trophy udział wzięło 15 drużyn, w tym Polska.

W swojej grupie Polska zajęła 10. miejsce, nieznacznie ulegając wyprzedzającym nas Szwajcarom, i dystansując o 90 punktów nastepną w klasyfikacji Portugalię. Pierwsze miejsce w grupie zajęli Niemcy, wyprzedzając Czechy i Norwegię. Z kolei w grupie World Championship ponownie bezkonkurencyjna była Hiszpania, która pewnie sięgnęła po raz szósty z rzędu po tytuł mistrzowski. Srebrny medal wywalczyła Wielka Brytania, a brązowy gospodarze zawodów Włosi.

W przyszłym roku gospodarzem Trial Des Nations będzie Polska.