Sample Image
WYPADEK CZACHORA- IV etap Rajdu Faraonów
11 października 2008

Trial Narodów 2008 – Andora

Sample Image W niedzielę 28 września 2008 roku w Andorze w miejscowości La Rabassa rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Świata w trialu. W składzie polskiej drużyny znaleźli się: Przemysław Kaczmarczyk, Gabriel Marcinów, Sebastian Cyrwus oraz Karol Ceremuga.

Sample Image Padok dla ekip jak również całe zawody zostały przygotowane bardzo profesjonalnie. La Rabassa znajduje się na znacznej wysokości pomiędzy 1700m a 2500m, więc należało włożyć dużo wysiłku w przygotowanie motocykli do startu w takim terenie.

Trasa była bardzo wymagająca. Zawodnicy musieli przejechać dwie pętle, z których każda liczyła po 15 km. Na każdej pętli organizatorzy ustawili 18 sekcji. Czas na przejechanie zawodów wynosił 7 godzin.

Sample Image Polacy pojechali bardzo dobrze, na miarę swoich możliwości. Warto podkreślić start najmłodszego zawodnika naszej ekipy i całych zawodów Gabriela Marcinowa, który wystartował na motocyklu o pojemności 125 i radził sobie bardzo dobrze. Polska drużyna zakończyła zawody na 9 miejscu, pozostawiając za sobą 7 państw, a walkę o 8 pozycję przegrywając z Austrią o zaledwie jeden punkt. Wygrali Hiszpanie przed reprezentacjami Japonii i Wielkiej Brytanii.źródło: