Zacięta batalia o punkty podczas ORLEN MXMP w Więcborku
7 września 2020
Galeria ORLEN MX MP Więcbork
8 września 2020
Pokaż wszystkie

Udany start Adama Tomiczka w Mistrzostwach Polski Enduro

3 i 4 runda cyklu Mistrzostw Polski Enduro w Kielcach, która odbyła się w miniony weekend, była kolejnym sprawdzianem i treningiem dla naszego najlepszego motocyklowego rajdowca długodystansowego, Adama Tomiczka.

Kielce od lat aktywnie promują enduro jako dyscyplinę, z kt ó rej są dumne. Wojew ó dztwo świętokrzyskie wielokrotnie gościło już tego typu imprezy, na jego terenie też organizowano w ubiegłych latach najważniejsze motocyklowe zawody offroadowe, czyli Sześciodniówkę.

W ostatni weekend organizator przygotował dwa odcinki specjalne, o dystansie odpowiednio 4 i 8 kilometrów. Areną zmagań dla zawodników był naturalny teren, w kt ó rym wykorzystano naturalne przeszkody, mające na celu uatrakcyjnić rundę.

Pierwszy dzień zawodów upłynął pod znakiem sportowej walki w wyjątkowo nieprzyjemnym kurzu, ponieważ trasa była bardzo sucha i sypka. Co każdy przejazd potrzebna była wymiana filtrów powietrza w Husqvarnie TE 250 Adama, by dwusuwowemu silnikowi zapewnić optymalne parametry pracy.

Kolejny dzień to zmiana aury o 180 stopni. Obfite opady deszczu i silny wiatr zupełnie odmieniły trasę. Tworzące się koleiny, oraz duże ilości gromadzącego się na trasie błota, wymagały od zawodnik ó w zupełnie innych umiejętności niż dnia poprzedniego.

Paradoksalnie nasz dakarowiec lepiej czuł się w trudniejszych warunkach – Pierwszego dnia nie mogłem od razu złapać rytmu, by walczyć o najwyższe miejsca podium. W drugim natomiast, gdy warunki pogodowe zmieniły się całkowicie i pojawiło się błoto oraz głębokie koleiny, czułem się dużo lepiej – mówi Adam Tomiczek. – Popełniłem kilka błędów jednakże był to świetny dzień na przetestowanie nowych ustawień motocykla i w sumie z mojego startu jestem bardzo zadowolony – dodał.​

Ostatecznie, dzięki woli walki, której w Adamie są całe pokłady, udało mu się ukończyć kieleckie zawody na trzecim miejscu klasy E2/E3 oraz zająć także trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej weekendu. Kolejna runda Mistrzostw Polski Enduro odbędzie się w Chełmnie, w drugiej połowie października i jeśli tylko pozwoli na to harmonogram zawodów zagranicznych, Adam Tomiczek w niej wystartuje.

Tymczasem już w tym tygodniu zawodnik wyjeżdża do Portugalii na Rajd Baja, zawody rangi Pucharu Świata.

Partnerzy

facebook youtube