17 sierpnia 2009
IV i V runda MOŁ

V runda MP i VI runa PP Supermoto

Sample Image
Sample Image Dzień po zawodach skuterów Wallrav Race Center w Starym Kisielinie gościł V rundę Mistrzostw Polski oraz VI rundę Pucharu Polski. Impreza, na niedawno zmodernizowanym obiekcie, została bardzo sprawnie przeprowadzona. Organizator Wallrav Race Club, przygotował nowy bardzo ciekawy odcinek terenowy z dwoma skokami, który przypadł do gustu szczególnie zawodnikom mającym doświadczenie w motocrossie lub enduro.

W dniu zawodów było słonecznie i bardzo gorąco, temperatura dochodziła do 34 stopni Celsjusza. Zawodnicy musieli wykazać się ogromną wytrzymałością fizyczną gdyż jazda w takich temperaturach nie należy do najprzyjemniejszych. Na starcie stawiła się cała polska czołówka zawodników tej widowiskowej konkurencji oraz kilku gości z zagranicy na czele z bardzo utytułowanym niemieckim zawodnikiem Jurgenem Kunzlem oraz Austriakiem Rudi Bauerem.

Zagraniczni zawodnicy uświetnili rywalizację w klasie Open Mistrzostw Polski, nie pozostawiając jednak złudzeń kto był tego dnia najszybszy na torze. Obydwa wyścigi wygrał Jurgen Kunzel, ostro rywalizując z kolega z Austrii.

Sample Image Rywalizację w klasie S1 Mistrzostw Polski wygrał urzędujący Mistrz Karol Mochocki. W Pucharze Polski w klasie Otwartej, która cieszyła się największą frekwencją startujących, w obydwu wyścigach zwyciężył Marcin Kołoczek. Klasa 250 Pucharu Polski padła łupem Pawła Pawelca, który mimo otrzymanej kary 20 sekund za falstart w drugim wyścigu zdołał utrzymac prowadzenie i wygrać zawody. Szczegółowe wyniki można obejrzeć tutaj

Kolejna, a zarazem ostatnia, runda Mistrzostw oraz Pucharu Polski odbędzie się 13 września w Radomiu.