Wyniki jedenastej rundy AMA Supercrossu w Seattle. Tomac remisuje z Webbem, Lawrence w swojej klasie niezagrożony [VIDEO]
27 marca 2023
Beskid HERO 2023. Zapisy na ekstremalne, górskie hard enduro ruszają 5 kwietnia
30 marca 2023
Pokaż wszystkie

Wiktoria Kupczyk zaprasza na Puchar Polski MX w Więcborku

I runda Pucharu Polski w Motocrossie i Mistrzostw Polski Quadów odbędą się w dniach 29-30 kwietnia na torze Plebanka w Więcborku. Dwa dni zmagań najlepszych polskich riderek i riderów, które dostarczą niezapomnianych emocji. Wśród nich nie zabraknie Wiktorii Kupczyk, na co dzień zawodniczki więcborskiego klubu.

Wiktoria Kupczyk zaprasza na Puchar Polski MX w Więcborku

– Od 2019 roku jestem zawodniczką WKM Więcbork, często startuję na miejscowym torze Plebanka. Jest to miejsce, które darzę szczególną sympatią z wielu względów. Tor zawsze utrzymany w doskonałym stanie co gwarantuje duży komfort jazdy. Ukształtowanie i obszar na jakim jest położony, daje duże możliwości podczas zawodów. Według mnie najtrudniejszym elementem toru jest jego końcowy fragment, często decydujący o ostatecznym miejscu zawodnika. Dodajmy do tego doskonałe zaplecze, ogrodzony park maszyn, znakomite miejsca do obserwacji wszystkich wydarzeń dla kibiców.

Jako reprezentantka WKM Więcbork w ubiegłym sezonie zajęłam drugie miejsce w Pucharze Polski Kobiet. Niewiele brakowało, a znalazłabym się na podium Mistrzostw Polski, niestety za spóźnienie się na start otrzymałam 5 punktów karnych i spadłam w klasyfikacji na 4. miejsce. Była to dla mnie dobra nauczka na przyszłość, bo w motocrossie liczy się nie tylko efektywna jazda, ale także dyscyplina.  Zostałam również uhonorowana na gali PZM wyróżnieniem za godne reprezentowanie barw narodowych na zawodach poza granicami kraju. Jednak za największy sukces ubiegłego roku uważam mój udany debiut w Niemczech w DMV LADIES Cup.

Poza WKM Więcbork wspierają mnie Spicesolutions.pl, Raven, 24MX, Paterkapromotor, Motorex Leszno, Metalbau Chrostowski, rodzina oraz najlepszy z mechaników Michał Śpiewok. Korzystam także ze wsparcia trenerskiego Sergieja Garina,a o moje zawieszenie dba Wysocki Suspension.

Organizatorzy zapewniają, że w ostatni weekend kwietnia poziom adrenaliny na pewno powędruje do góry. Na miejscu na kibiców czekać będą także inne atrakcje: niespodzianki od Monster Energy, smaczne jedzenie, lody, napoje. Jednym słowem wszystko, co jest niezbędne na tego typu imprezie. Cena biletu: 20zł dorośli, 10zł młodzież szkolna, 45zł rodzinny (2+2).

fot. Kristin Kusatz

Wiktoria Kupczyk zaprasza na Puchar Polski MX w Więcborku

Partnerzy

facebook youtube