Wyniki piątej rundy MXGP 2024. Jonass i Everts wygrywają błotną batalię w Portugalii [VIDEO]
6 maja 2024
ADAC MX Dreetz – galeria zdjęć
7 maja 2024

Wyniki 16 rundy AMA Supercrossu 2024. Zawodnicy Hondy na topowych miejscach w Denver [VIDEO]

Końcówka sezonu. Gdy każdy wyścig i szansa na zdobycie punktów stają się na wagę złota. Dosłownie. Finalnie, losy tytułów w obu klasach rozstrzygną się dopiero podczas ostatniej rundy w przyszły weekend, ponieważ w Denver Cooper Webb nie zdołał odzyskać przewagi nad Jettem Lawrencem, a RJ Hampshire utracił dwupunktową przewagę nad Levi Kitchenem.

Wyniki 16 rundy AMA Supercrossu 2024

W klasie SX450 Cooper Webb, zmagający się z kontuzją kciuka, zajął dopiero piąte miejsce. W wyścigu triumfował natomiast jego główny rywal do tytułu – Jett Lawrence. Przed rundą finałową Webb ma 20 punktów straty do lidera i dość nikłe szanse na pokonanie go. Ale dopóki sezon trwa, nic nie jest przesądzone w stu procentach.

Drugie miejsce w Denver zajął Hunter Lawrence, dla którego było to pierwsze podium w tym sezonie i pierwsze w klasie królewskiej w ogóle. Podium uzupełnił Jason Anderson.

Poniżej swoich oczekiwań pojechali Chase Sexton, który po upadku na starcie musiał mocno odrabiać straty i zdołał dojechać z samego końca stawki do ósmego miejsca oraz Eli Tomac, który zajął dopiero dziesiątą pozycję.

10. Eli Tomac

Klasyfikacja generalna klasy SX450 (po 16 rundach)

10. Aaron Plessinger 198

W klasie SX250 West RJ Hampshire przed weekendem miał zaledwie dwa punkty przewagi nad Levi Kitchenem. Po rundzie w Denver nastąpiły zmiany, obecnie zawodnicy remisują w klasyfikacji generalnej, a walka o tytuł rozstrzygnie się dopiero w Salt Lake City.

Możemy się spodziewać niesamowitego wyścigu i zaciętej rywalizacji pomiędzy tą dwójką. Zadanie będzie o tyle utrudnione, że w stawce pojadą również zawodnicy dywizji wschodniej, w której o tytuł walczą Tom Vialle i Haiden Deegan.

Zwycięzcą rundy został Jo Shimoda, który od tego sezonu jeździ dla Hondy, Levi Kitchen zajął drugie miejsce, mimo, że końcówkę wyścigu jechał w odpiętym bucie, a podium uzupełnił RJ Hampshire.