Wyniki trzeciej rundy AMA Pro Motocrossu. Roczen i Lawrence wygrywają w Thunder Valley [VIDEO]
14 czerwca 2022
Finał Mistrzostw Europy w Motocrossie na torze w Gdańsku
22 czerwca 2022

Wyniki czwartej rundy AMA Pro Motocrossu. Widowiskowo w Pensylwanii [VIDEO]

Czwarta runda Mistrzostw Pro Motocrossu pojechała w minioną sobotę na torze High Point w Pensylwanii. To była pierwsza wizyta serii na wschodnim wybrzeżu w tym sezonie i dostarczyła wielu mocnych wrażeń. Nie zabrakło niesamowitych pojedynków i świetnej jazdy.

Wyniki czwartej rundy AMA Pro Motocrossu

W pierwszym wyścigu klasy 450 Chase Sexton szybko wyszedł na prowadzenie i jadąc na czele od startu do mety odniósł trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Za nim Joey Savatgy i Jason Anderson walczyli o drugie miejsce, a dalej jechali: Christian Craig, Eli Tomac, Antonio Cairoli, Aaron Plessinger, Benny Bloss i Vincent Luhovey. Ken Roczen i Ryan Dungey po starcie plasowali się poza pierwszą dziesiątką, ale w trakcie wyścigu udało im się nieznacznie odrobić straty. Antonio Cairoli szybko zakończył swój dzień wyścigowy, gdy podczas próby wyprzedzenia Craiga w zakręcie upadł i wykręcił lewe kolano.

Eli Tomac na półmetku zdołał zająć drugie miejsce, ale prowadzący Sexton miał zbyt dużą przewagę, aby w jakikolwiek sposób mógł mu zagrozić. Anderson utrzymał się na trzecim miejscu, a za nim uplasowali się Barcia, Savatgy, Dungey i Roczen, których dzieliły mniej niż cztery sekundy.

W drugim wyścigu Dungey i Roczen zaliczyli dużo lepsze starty i jechali na czele. Sexton jechał tuż za nimi. Po zaciętej batalii Roczen objął prowadzenie, Sexton awansował na drugie miejsce, a Tomac odbił trzecie miejsce z rąk Dungeya. A to był dopiero początek zmian. Najpierw Sexton wyprzedził Roczena i objął prowadzenie, a później Tomac awansował z trzeciego na pierwsze miejsce. Od tego momentu zaczął odjeżdżać rywalom jadąc po swoje trzecie zwycięstwo w wyścigu w tym sezonie. Sexton zajął drugie miejsce, a Roczen trzecie. Jednak dzięki wynikowi 3-5 to Jason Anderson stanął na najniższym stopniu podium, a Roczen musiał zadowolić się czwartą pozycją. Piąte miejsce zajął Ryan Dungey, który uzyskał wynik 6-4.

Po rundzie w Pensylwanii Chase Sexton pozostaje liderem klasyfikacji, natomiast Eli Tomac awansował na drugie miejsce wyprzedzając Kena Roczena pięcioma punktami.

20. Vincent Luhovey 18-22

Klasyfikacja generalna klasy 450 (po 4 rundach)

20. Henry Miller 17

W pierwszym wyścigu klasy 250 Seth Hammaker zgarnął holeshota i prowadził przez kilka pierwszych okrążeń. Hammaker jechał dobrze, ale został dogoniony i wyprzedzony przez Michaela Mosimana. Mosiman nie cieszył się długo pierwszą pozycją, ponieważ upadł w zakręcie, a jadący na drugim miejscu Hunter Lawrence wykorzystał to i objął prowadzenie. Hunter nie oglądał się za siebie i odniósł swoje drugie zwycięstwo z rzędu w wyścigu, a jego młodszy brat Jett zajął drugie miejsce.

W drugim wyścigu Hammaker ponownie zgarnął holeshota, ale stracił prowadzenie po tym, jak przewrócił się w długim, pełnym kolein odcinku. Hammaker spadł na koniec pierwszej dziesiątki, a ostatecznie zajął szóste miejsce w wyścigu i z wynikiem 4-6 uplasował się na szóstym miejscu w klasyfikacji dnia.

Na czele nadal jechał Hunter, który wyraźnie celował w wynik 1-1. Za nim podążali Jett oraz zdeterminowany Justin Cooper. Zawodnicy wymieniali się na pozycjach, a ich mocne tempo pozwoliło im dogonić lidera.

Ostatecznie Jett Lawrence zdołał zostawić Coopera za sobą i za cel obrał sobie swojego brata. To był świetny pojedynek wygrany ostatecznie przez Jetta, który na mecie zameldował się z przewagą zaledwie 0,553 sekundy. Trzeci finiszował Cooper, który stracił do braci aż 35 sekund.

Pomimo remisu punktowego, pierwsze miesce zajął Jett (2-1), a drugie Hunter (1-2). Trzecie miejsce wywalczył Jo Shimoda, który uzyskał wynik 3-5. Czwartą pozycję zajął Michael Mosiman (5-4), a pierwszą piątkę dopełnił Justin Cooper (8-3).

Jett opuszcza Pensylwanię z 12 punktami przewagi nad Hunterem i 49 punktami przewagi nad trzecim w tabeli Jo Shimodą.