Mistrzostwa Świata SuperEnduro w Budapeszcie: Billy Bolt nie do zatrzymania, Dominik Olszowy goni najlepszych
6 lutego 2023
Wyniki piątej rundy AMA Supercrossu. Po trzech latach wyścigi wróciły do Tampy [VIDEO]
13 lutego 2023
Pokaż wszystkie

Wyniki czwartej rundy AMA Supercrossu. Tomac ponownie nie daje szans rywalom [VIDEO]

Runda Monster Energy AMA Supercrossu w Houston była czwartą dla zawodników klasy SX450, a pierwszą dla SX250 East, w której, poza dobrze znanymi nazwiskami, pojawiło się kilka nowych, jak chociażby Haiden Deegan, czy Tom Vialle.

Wyniki czwartej rundy AMA Supercrossu

W wyścigu głównym klasy SX450 Eli Tomac zgarnął holeshota i wcześnie objął prowadzenie. Za nim jechał Aaron Plessinger i Jason Anderson, a Chase Sexton, po świetnych kwalifikacjach, zajmował dopiero czwarte miejsce. Wyścig został jednak przerwany, kiedy Dylan Ferrandis rozbił się i stracił przytomność. Na szczęście po pewnym czasie Ferrandis był w stanie wstać i z niewielką pomocą podejść do pojazdu medycznego, którym opuścił tor.

Wyścig został wznowiony z zachowaniem kolejności, ponieważ zawodnicy zdążyli ukończyć trzy okrążenia, gdy wywieszono czerwoną flagę. Tomac pozostał więc na czele, a Plessinger był tuż za nim. Po starcie Jason Anderson szybko wyprzedził Plessingera i przejął drugie miejsce, za nim podążył Sexton. Następnie Sexton wyprzedził Andersona i zaczął gonić Tomaca. Tomac jednak nie miał zamiaru dać się wyprzedzić i pomimo presji, dojechał na metę na pierwszym miejscu. Sexton musiał zadowolić się drugim miejscem, a podium uzupełnił Jason Anderson, który co prawda odstawał od pierwszej dwójki, ale był wyraźnie lepszy od reszty stawki.

Aaron Plessinger i Cooper Webb uzupełnili pierwszą piątkę. Justin Barcia zajął szóste miejsce, a Justin Cooper na ostatnim okrążeniu wyprzedził Kena Roczena i zajął siódme miejsce.

Po czterech rundach Eli Tomac ma siedem punktów przewagi nad Sextonem i 12 nad Webbem. Pierwszą piątkę w tabeli zamykają Jason Anderson i Ken Roczen.

Wyniki czwartej rundy AMA Supercrossu – klasa SX450

 1. Eli Tomac
 2. Chase Sexton
 3. Jason Anderson
 4. Aaron Plessinger
 5. Cooper Webb
 6. Justin Barcia
 7. Justin Cooper
 8. Ken Roczen
 9. Joey Savatgy
 10. Adam Cianciarulo
 11. Christian Craig
 12. Dean Wilson
 13. Colt Nichols
 14. Kevin Moranz
 15. Shane McElrath

Klasyfikacja generalna klasy SX450 (po 4 rundach)

 1. Eli Tomac 95
 2. Chase Sexton 88
 3. Cooper Webb 83
 4. Jason Anderson 76
 5. Ken Roczen 73
 6. Justin Barcia 65
 7. Aaron Plessinger 64
 8. Dylan Ferrandis 56
 9. Adam Cianciarulo 56
 10. Joey Savatgy 53
 11. Colt Nichols 49
 12. Christian Craig 46
 13. Dean Wilson 39
 14. Justin Hill 30
 15. Shane McElrath 22

W Houston rywalizację rozpoczęli zawodnicy dywizji wschodniej klasy SX250. Na starcie stanęli dobrze wszystkim znani: Hunter Lawrence, Michael Mosiman, Jeremy Martin, Nate Thrasher, Jordon Smith, Max Anstie, ale także debiutujący w supercrossie: Haiden Deegan, Tom Vialle, Chance Hymas, czy Talon Hawkins.

Po starcie Hunter Lawrence zgarnął holeshota, ale niemal natychmiast prowadzenie objął dwukrotny mistrz świata MX2, Tom Vialle. Vialle prowadził przez kilka okrążeń, zanim Lawrence wyprzedził go na whoopsach i mu odjechał. Max Anstie również wyprzedził Vialle, ale tylko przez chwilę był w stanie utrzymać prędkość Huntera. Starszy z braci Lawrence odniósł zwycięstwo i objął fotel lidera klasyfikacji. Anstie musiał zadowolić się drugim miejscem.

Vialle długo jechał na trzecim miejscu, do czasu aż popełnił błąd za późno hamując i wyjechał na szczyt zakrętu. Powrót do wyścigu zajął mu chwilę i sprawił, że Francuz stracił trzecią pozycję. W tym czasie o zwolnione trzecie miejsce walczyli Jordon Smith i Jeremy Martin. Gdy jechali obok siebie przez whoopsy na ostatnim okrążeniu, Martin zahaczył dublowanego zawodnika, zjechał na bok i zatrzymał się. To dało Smithowi szansę na umocnienie się na trzecim miejscu.

Kiedy Martin utknął na ostatnim okrążeniu, Haiden Deegan skorzystał i wyprzedził go awansując na czwarte miejsce w swoim debiucie. Martin uzupełnił pierwszą piątkę, a Michael Mosiman ukończył wyścig na szóstej pozycji przed debiutującym w Supercrossie Tomem Vialle.

Wyniki czwartej rundy AMA Supercrossu – klasa SX250 East

 1. Hunter Lawrence
 2. Max Anstie
 3. Jordon Smith
 4. Haiden Deegan
 5. Jeremy Martin
 6. Michael Mosiman
 7. Tom Vialle
 8. Chance Hymas
 9. Cullin Park
 10. Chris Blose
 11. Talon Hawkins
 12. Coty Schock
 13. Henry Miller
 14. Jace Owen
 15. Nate Thrasher

Pełne wyniki znajdziecie TUTAJ, a relację z poprzedniej rundy TUTAJ.

Partnerzy

facebook youtube