Mistrzostwa Polski ORLEN MXMP wystartują w Strykowie
29 czerwca 2021
Koniec umowy na organizację Mistrzostw Świata w Supercrossie
1 lipca 2021
Pokaż wszystkie

Grand Prix w Matterley Basin, którego początkowo nawet nie było w kalendarzu, jak zawsze dostarczyło niesamowitych wrażeń i mnóstwa akcji. W niedzielne popołudnie na mecie oglądaliśmy aż czterech różnych zwycięzców.

Sprawdźcie szczegółowe wyniki drugiej rundy MXGP

Mimo prognoz zwiastujących całodzienne opady deszczu, na tor w Matterley Basin dotarły liczne rzesze kibiców, a na ich oczach rozegrane zostały jedne z najbardziej ekscytujących wyścigów do tej pory.

W pierwszym biegu klasy MXGP, rywale szybko oglądali plecy Antonio Cairoli’ego, który wyprzedził już na pierwszym okrążeniu Jorge Prado. Antonio objął prowadzenie i nie zamierzał go oddać aż do mety. 35-latek dał błyskotliwy pokaz umiejętności i prędkości wygrywając pierwszy wyścig. Cairoli na 8 minut przed końcem dodatkowo przyspieszył i ostatecznie pozbawił Prado nadziei na zwycięstwo. Jeffrey Herlings dojechał na trzecie miejsce w stawce, a Tim Gajser podążał za nim jak cień, ale żaden z nich nie zdołał się zbliżyć do Cairoli’ego.

W drugim wyścigu było intensywnie od samego początku. Febvre zgarnął holeshota, ale Cairoli płynnie przejechał z trzeciego na pierwsze miejsce w dwóch następnych zakrętach. Niestety, po kolejnych kilku zakrętach Febvre i Prado wrócili na czoło stawki. Febvre objął prowadzenie, a Cairoli spadł na czwarte miejsce po tym, jak wyprzedził go jeszcze Gajser.

Febvre zaczął uciekać, a za nim pędzili: Cairoli, Gajser, Prado i Herlings. Cairoli z Gajserem dojechali do Prado, Gajser przejął drugie miejsce i zaczął ścigać Febvre. Cairoli podążał za nim, a Herlings utknął, chcąc wyprzedzić broniącego się Prado. Kiedy wreszcie mu się udało, pierwsza trójka miała taką przewagę i tempo, że Herlings nie miał szans ich dogonić.

Gajser zbliżał się do Febvre, a Cairoli cały czas podążał za nim. Tych dwóch zawodników narzucało swoje tempo – nikt nie zdołał się do nich zbliżyć, a Febvre nie zdołał utrzymać swojej przewagi. Gajser ruszył na Febvre, wyprzedzając go, ale Febvre walczył i odzyskał prowadzenie. Na ostatnim okrążeniu, na ostatnich metrach, Gajser ponownie uderzył i tym razem przejął prowadzenie i utrzymał Francuza za sobą aż do mety. Cairoli z trzecim miejscem zwyciężył w rundzie.

Wyniki drugiej rundy MXGP – klasa MXGP

 1. Antonio Cairoli 45
 2. Tim Gajser 43
 3. Jeffrey Herlings 38
 4. Romain Febvre 36
 5. Jorge Prado 36
 6. Pauls Jonass 30
 7. Jeremy Seewer 29
 8. Glenn Coldenhoff 28
 9. Ben Watson 21
 10. Alessandro Lupino 20

Klasyfikacja generalna MXGP (po 2 rundach)

 1. Tim Gajser 93
 2. Jeffrey Herlings 78
 3. Romain Febvre 73
 4. Antonio Cairoli 65
 5. Jorge Prado 61
 6. Jeremy Seewer 60
 7. Alessandro Lupino 54
 8. Pauls Jonass 50
 9. Thomas Kjer Olsen 43
 10. Glenn Coldenhoff 42

W pierwszym wyścigu klasy MX2, Maxime Renaux zgarnął holeshota i jechał pewnie na czele, utrzymując kilkusekundową przewagę nad resztą stawki. Bezpiecznie dowiózł zwycięstwo do mety i na poważnie wszedł do walki o tytuł mistrzowski.

Za nim batalia o jak najlepsze pozycje toczyła się do ostatniego zakrętu. Mathys Boisrame, Ruben Fernandez oraz Mattia Guadagnini i Thibault Benistant walczyli zaciekle do samej mety. We wczesnej fazie wyścigu, Benistant jechał jako drugi, ale nie utrzymał swojej pozycji i ostatecznie zajął piąte miejsce. Boisrame przejął drugie miejsce i utrzymał je przez większość wyścigu, dopóki Fernandez, który cały czas powstrzymywał Guadagniniego, nie wyprzedził go w ostatnim zakręcie agresywnym, ale czystym manewrem.

Mattia Guadagnini pojechał świetnie w drugim wyścigu. Szybko przejął kontrolę i po raz pierwszy w karierze wygrał w klasie MX2. Młody Włoch wykazał się spokojną głową jadąc na prowadzeniu i nie stracił pewności siebie, nawet wtedy, gdy Maxime Renaux i Rene Hofer walczyli za jego plecami o drugie miejsce.

Renaux nie miał dobrego startu i musiał przedzierać się z końcówki pierwszej dziesiątki. Gdy Mathys Boisrame stracił drugie miejsce i równocześnie szansę na wygraną w rundzie, był to impuls, którego Renaux potrzebował. Szybko awansował z szóstego miejsca na drugie, mimo, że Rene Hofer nie ułatwiał mu zadania. Hofer ostatecznie zajął trzecie miejsce, co było pocieszeniem po pierwszym wyścigu, w którym upadł i długo nie mógł uruchomić motocykla, co skutkowało finiszem bez punktów.

To był fatalny wyścig dla Jago Geertsa, który w pierwszym biegu uzyskał siódmy wynik. W drugim dwukrotnie upadł i skończył bez punktów, co nie poprawiło jego wyniku w tabeli pod nieobecność Toma Vialle.

Trzecia runda MXGP już w najbliższy weekend we Włoszech, gdzie zawodnicy zmierzą się na torze Maggiora.

Wyniki drugiej rundy MXGP – klasa MX2

 1. Maxime Renaux 47
 2. Mattia Guadagnini 43
 3. Ruben Fernandez 37
 4. Mathys Boisrame 34
 5. Roan Van De Moosdijk 31
 6. Simon Laengenfelder 31
 7. Thibault Benistant 28
 8. Wilson Todd 21
 9. Rene Hofer 20
 10. Bastian Boegh Damm 15

Klasyfikacja generalna MX2 (po 2 rundach)

 1. Ruben Fernandez 79
 2. Maxime Renaux 74
 3. Mathys Boisrame 74
 4. Roan Van De Moosdijk 67
 5. Mattia Guadagnini 66
 6. Rene Hofer 54
 7. Simon Laengenfelder 53
 8. Tom Vialle 50
 9. Thibault Benistant 48
 10. Jed Beaton 37

Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ.

Partnerzy

facebook youtube