Motocross of Nations już w ten weekend. Gdzie oglądać transmisję?
24 września 2021
Red Bull Enduro Liga – gdzie odbędzie się finał na żywo?
28 września 2021
Pokaż wszystkie

Wyniki Motocross of Nations 2021. Polacy ponownie blisko awansu [VIDEO]

Silna ulewa i burza z piorunami towarzyszyły niedzielnym wyścigom podczas Motocross of Nations na torze w Mantui. Pomimo tego zespoły narodowe przy mocnym wsparciu swoich kibiców ostro walczyły o najważniejsze drużynowe trofeum w motocrossie. Na trudnym, mokrym torze upadków nie brakowało, a losy zwycięstwa ważyły się do samego końca rywalizacji.

Wyniki Motocross of Nations 2021

Antonio Cairoli, Mattia Guadagnini i Alessandro Lupino uzyskali łączny wynik, lepszy zaledwie o jeden punkt od drużyny Holandii, i tym samym wygrali dla Włoch 74. edycję MXoN. Antonio Cairoli, do dziewięciu indywidualnych tytułów mistrzowskich, dorzucił wreszcie pierwszy tytuł drużynowy. To w sumie trzecie w historii zwycięstwo Włoch, a pierwsze od 2002 roku.

W pierwszym wyścigu (MXGP/MX2) Glenn Coldenhoff pojechał za ostro i zabrał ze sobą Cairoliego. Obaj skończyli na ziemi i musieli odrabiać straty. Dodatkowo Cairoli musiał zatrzymać się po gogle, w efekcie czego ukończył wyścig dopiero na 21. miejscu. Sytuację zespołu włoskiego poprawił Mattia Guadagnini, który wywalczył piąte miejsce. Wyścig pierwszy wygrał Thomas Kjer Olsen, który wykorzystał upadek prowadzącego Toma Vialle. Pomimo takiego obrotu spraw, Vialle zdołał zająć drugie miejsce.

W drugim wyścigu (MX2/MX Open) włoscy zawodnicy, Guadagnini i Lupino, pomimo upadków zdołali zająć odpowiednio szóste i siódme miejsce.

W trzecim wyścigu (MX Open/MXGP) Antonio Cairoli jechał drugi, a Alessandro Lupino – ósmy. Niestety Lupino otrzymał karę 10 miejsc za skrócenie trasy i sytuacja Włoch, z Herlingsem jadącym na prowadzeniu, nie wyglądała dobrze. Na pięć minut przed końcem wyścigu wynik Włochów spoczywał na barkach Lupino. Alessandro musiał dojechać na siódmej pozycji, aby jego drużyna mogła wygrać. Na kilka okrążeń przed metą Lupino zdołał wyprzedzić Karlisa Sabulisa i utrzymał się na siódmym miejscu. To dało Włochom zwycięstwo, a Cairoliemu perfekcyjny prezent na zakończenie kariery.

Holendrzy, ze świetnie jadącym tego dnia Herlingsem (1-1) zajęli drugie miejsce uzyskując wynik gorszy o zaledwie jeden punkt od Włochów. Wpływ na rezultat drużyny miały wypadki Glenna Coldenhoffa i Roana van de Moosdijka, którzy kilkakrotnie byli zmuszeni gonić stawkę.

Trzecie miejsce wywalczyli Brytyjczycy. W klasie MXGP Ben Watson uzyskał wynik 3-4, pomimo groźnego wypadku w ostatnim wyścigu. Szczęśliwie Ben miał dużą przewagę nad resztą stawki i stracił tylko jedną pozycję na rzecz Glenna Coldenhoffa. Bardzo dobrze pojechał Shaun Simpson uzyskując wynik 12-6 pomimo zerwanego więzadła w kciuku, a Conrad Mewse dorzucił do wyniku swoją najlepszą pozycję (14. miejsce), dzięki czemu Brytyjczycy stanęli na podium drugi raz z rzędu ze stratą tylko dwóch punktów do zwycięskich Włochów.

Reprezentacja Polski, w składzie: Tomasz Wysocki, Gabriel Chętnicki i Jakub Barczewski po wyścigach kwalifikacyjnych znalazła się w Finale B. Tylko jedna drużyna mogła z niego awansować do wyścigów głównych. Było bardzo blisko, ale niestety niewystarczająco. Tym razem awans wywalczył zespół Finlandii. O wygranej zdecydowały wyniki Kuby Barczewskiego (16 miejsce) i Jere Haavisto (14 miejsce), ponieważ Wysocki (4) i Chętnicki (5) uzyskali tyle samo punktów, co Miro Sihvonen (1) i Emil Weckman (8).

Wyniki Motocross of Nations 2021

 1. Włochy 37
 2. Holandia 38
 3. Wielka Brytania 39
 4. Rosja 44
 5. Francja 50
 6. Belgia 74
 7. Estonia 78
 8. Szwajcaria 80
 9. Austria 82
 10. Dania 84

Wyniki Motocross of Nations 2021 – wyścig 1 (MXGP/MX2)

 1. Thomas Kjer Olsen (Dania)
 2. Tom Vialle (Francja)
 3. Ben Watson (Wileka Brytania)
 4. Arnaud Tonus (Szwajcaria)
 5. Mattia Guadagnini (Włochy)
 6. Cyril Genot (Belgia)
 7. Vsevolod Brylyakov (Rosja)
 8. Rene Hofer (Austria)
 9. Benoit Paturel (Francja)
 10. Karlis Sabulis (Łotwa)
 11. Dylan Wright (Kanada)
 12. Jose Butron (Hiszpania)
 13. Gert Krestinov (Estonia)
 14. Isak Gifting (Szwecja)
 15. Glenn Coldenhoff (Holandia)

Wyniki Motocross of Nations 2021 – wyścig 2 (MX2/MX Open)

 1. Jeffrey Herlings (Holandia)
 2. Valentin Guillod (Szwajcaria)
 3. Rene Hofer (Austria)
 4. Brent Van doninck (Balgia)
 5. Henry Jacobi (Niemcy)
 6. Mattia Guadagnini (Włochy)
 7. Alessandro Lupino (Włochy)
 8. Isak Gifting (Szwecja)
 9. Arminas Jasikonis (Litwa)
 10. Evgeny Bobryshev (Rosja)
 11. Harri Kullas (Estonia)
 12. Shaun Simpson (Wielka Brytania)
 13. Liam Everts (Belgia)
 14. Conrad Mewse (Wielka Brytania)
 15. Timur Petrashin (Rosja)

Wyniki Motocross of Nations 2021 – wyścig 3 (MXGP/MX Open)

 1. Jeffrey Herlings (Holandia)
 2. Antonio Cairoli (Włochy)
 3. Glenn Coldenhoff (Holandia)
 4. Ben Watson (Wielka Brytania)
 5. Evgeny Bobryshev (Rosja)
 6. Shaun Simpson (Wielka Brytania)
 7. Vsevolod Brylyakov (Rosja)
 8. Karlis Sabulis (Łotwa)
 9. Mathys Boisrame (Francja)
 10. Ken Bengtson (Szwecja)
 11. Benoit Paturel (Francja)
 12. Jere Haavisto (Finlandia)
 13. Thomas Kjer Olsen (Dania)
 14. Arminas Jasikonis (Litwa)
 15. Harri Kullas (Estonia)

Pełne wyniki znajdziecie na STRONIE.

Partnerzy

facebook youtube