Ruszyła sprzedaż biletów na Mistrzostwa Świata SuperEnduro w Gliwicach
27 października 2022
Wyniki Paris Supercross. Ken Roczen zostaje Królem Paryża [VIDEO]
14 listopada 2022
Pokaż wszystkie

Wyniki piątej rundy AMA EnduroCrossu. Walker wygrywa w Boise

Jonny Walker wygrał piątą rundę AMA EnduroCrossu w Boise, podczas gdy dotychczasowa czołówka: Trystan Hart, Tadeusz Błażusiak i Cody Webb najchętniej by o niej zapomniała. Urzędujący mistrz serii, Colton Haaker po paśmie gorszych występów, po raz pierwszy stanął na podium w tym sezonie.

Wyniki piątej rundy AMA EnduroCrossu

Już w pierwszym zakręcie pierwszego wyścigu wyścigu lider klasyfikacji, Trystan Hart, popełnił pierwszy błąd tego wieczoru i musiał gonić z końca stawki. Tadeusz Błażusiak natomiast zderzył się z Codym Webbem i zaliczył upadek na kłodzie. W wyścigu prowadził Colton Haaker, ale po błędzie w połowie wyścigu, Jonny Walker wykorzystał szansę i przejął prowadzenie, które dowiózł do mety.

Haaker zajął drugie miejsce przed Cooperem Abbottem, Maxem Gerstonem i Hartem, który po stracie dojechał na piątym miejscu. Tadek Błażusiak po serii upadków zajął dopiero 16 miejsce.

Drugi wyścig wystartował tradycyjnie w odwróconej kolejności. Po słabym wyniku z pierwszego wyścigu Tadek zgarnął holeshota i prowadził przez większość wyścigu. Jonny Walker, który po starcie jechał dziesiąty, nadal czuł się pewnie na torze i w połowie wyścigu przesunął się na drugie miejsce za Taddym. W końcu jednak go wyprzedził i zdobył drugie zwycięstwo. Polak zajął drugie miejsce przed Coltonem Haakerem.

Ryder LeBlond uplasował się na czwartym miejscu przed Webbem i Hartem, który jechał na piątej pozycji, ale po kolejnym błędzie ostatecznie zajął szóste miejsce.

W trzecim wyścigu Webb i Błażusiak ponownie jechali łokieć w łokieć, a Cody z trudem obronił swoją wczesną przewagę nad Taddym, Walkerem i Haakerem.

Ten ostatni szybko jednak ruszył do ataku, wyprzedził Błażusiaka jadącego na drugim miejscu, a Walker podążał tuż za nim. Zawodnik Husqvarny ruszył dalej, wyprzedził Webba i objął prowadzenie na trzecim okrążeniu. Od tego momentu Colton nie oglądał się już za siebie, wygrał wyścig i zapewnił sobie pierwsze podium w tym sezonie.

Kiedy Haaker jechał po zwycięstwo, Webb i Walker jechali koło w koło. Ostatecznie to Walker zajął drugie miejsce przed Webbem, a za nimi uplasowali się LeBlond, i Błażusiak.

Wynik 1-1-2 dał Walkerowi wygraną w rundzie oraz pozwolił na zmniejszenie przewagi Harta w tabeli z piętnastu do zaledwie jednego punktu. Colton Haaker zajął drugie miejsce z wynikiem 2-3-1, a Ryder LeBlond trzecie (6-4-4).

Wyniki piątej rundy AMA EnduroCrossu

 1. Jonny Walker 1-1-2
 2. Colton Haaker 2-3-1
 3. Ryder LeBlond 6-4-4
 4. Cooper Abbott 3-8-6
 5. Trystan Hart 5-6-8
 6. Cody Webb 13-5-3
 7. Tadeusz Błażusiak 16-2-5
 8. Tim Apolle 7-7-9
 9. Max Gerston 4-10-11
 10. Will Riordan 10-10-7

Klasyfikacja generalna (po 5 rundach)

 1. Trystan Hart 113
 2. Jonny Walker 112
 3. Tadeusz Błażusiak 96
 4. Cody Webb 95
 5. Colton Haaker 90

Finałowa runda AMA EnduroCrossu odbędzie się w sobotę 19 listopada w Reno w Nevadzie.

Więcej o serii znajdziecie na stronie.

Partnerzy

facebook youtube