Finał Mistrzostw Świata SuperEnduro zbliża się wielkimi krokami. Mamy dla was bilety!
13 marca 2023
Wyniki dziewiątej rundy AMA Supercrossu. Pierwsza wygrana Kena Roczena dla Suzuki [VIDEO]
14 marca 2023
Pokaż wszystkie

Wyniki pierwszej rundy MXGP sezonu 2023 [VIDEO]

Pierwsza runda Mistrzostw Świata w Motocrossie A.D. za nami. Podczas siódmej odsłony GP Argentyny w Villa La Angostura zawodnicy ostro walczyli o pierwsze punkty sezonu na wymagającym torze. Ostatecznie to Ruben Fernandez w klasie MXGP i Jago Geerts w klasie MX2 stanęli na najwyższych stopniach podium rozpoczynając sezon w najlepszy możliwy sposób.

Wyniki pierwszej rundy MXGP

Ruben Fernandez wygrał swoje pierwsze GP w karierze z wynikiem 5-1. W pierwszym wyścigu jechał drugi, ale zaliczył upadek i na metę dojechał z piątym czasem. Natomiast w drugim wyścigu prowadził od początku do końca na torze, który wyglądał na gliniasty, ale był bardzo zwodniczy po nocnym deszczu, co sprawiało, że koncentracja była kluczowa na każdym okrążeniu.

Pierwszy wyścig należał z kolei do Jorge Prado, który zwyciężył po doskonałej jeździe. W drugim wyścigu był dopiero szósty, co dało mu trzecie miejsce klasyfikacji dnia za Jeffreyem Herlingsem. W tabeli na starcie sezonu prowadzi Prado, który po doliczeniu punktów za wyścig kwalifikacyjny ma ich w sumie 50.

Jeffrey Herlings zajął drugie miejsce z wynikiem 4-2 i uratował to, co zapowiadało się na trudny weekend po dziesiątej pozycji w sobotnich kwalifikacjach.

Wyniki pierwszej rundy MXGP – klasa MXGP

 1. Ruben Fernandez
 2. Jeffrey Herlings
 3. Jorge Prado
 4. Romain Febvre
 5. Pauls Jonass
 6. Maxime Renaux
 7. Jeremy Seewer
 8. Mattia Guadagnini
 9. Calvin Vlaanderen
 10. Glenn Coldenhoff

Klasyfikacja generalna klasy MXGP

 1. Jorge Prado 50
 2. Ruben Fernandez 48
 3. Romain Febvre 44
 4. Jeffrey Herlings 41
 5. Maxime Renaux 40
 6. Pauls Jonass 36
 7. Mattia Guadagnini 33
 8. Calvin Vlaanderen 26
 9. Glenn Coldenhoff 2
 10. Jeremy Seewer 24

W klasie MX2 Jago Geerts wykorzystał swoje doświadczenie i szybkość, aby wygrać z wynikiem 1-1. Jego młodsi rywale popełniali błędy, mimo że mieli podobną prędkość do Belga.

W pierwszym wyścigu Geertsa wyprzedził Thibault Benistant, a Kay de Wolf jechał na trzecim miejscu. Benistant jednak wjechał w innego zawodnika i upadł. Przy okazji ucierpiał też de Wolf, który również wylądował na ziemi. Geerts ponownie został sam na prowadzeniu. Benistant pozbierał się i kolejny raz złapał Geertsa, ale potem znowu upadł, więc ostatecznie to Geerts odniósł zwycięstwo.

Drugi wyścig był dla Geertsa łatwiejszy, ponieważ zarówno Benistant, jak i de Wolf rozbili się po przeciętnych startach, które uniemożliwiły im dotrzymanie kroku rywalowi. Kevin Horgmo jechał świetnie w drugim wyścigu i zajął drugie miejsce po tym, jak w pierwszym awansował z ostatniego na ósme po karambolu, który go złapał na samym początku wyścigu. Łączny wynik końcowy Norwega to czwarte miejsce.

Andrea Adamo uzyskał wynik 3-3 i zajął drugie miejsce w klasyfikacji rundy w swoim debiucie dla zespołu Red Bull KTM. Podium uzupełnił Thibault Benistant z wynikiem 2-8.

Wyniki pierwszej rundy MXGP – klasa MX2

 1. Jago Geerts
 2. Andrea Adamo
 3. Thibault Benistant
 4. Kevin Horgmo
 5. Rick Elzinga
 6. Roan Van De Moosdijk
 7. Simon Laengenfelder
 8. Kay de Wolf
 9. Liam Everts
 10. Jan Pancar

Klasyfikacja generalna klasy MX2

 1. Jago Geerts 60
 2. Andrea Adamo 49
 3. Thibault Benistant 41
 4. Simon Laengenfelder 37
 5. Kevin Horgmo 36
 6. Roan Van De Moosdijk 36
 7. Rick Elzinga 33
 8. Kay de Wolf 31
 9. Liam Everts 31
 10. Jan Pancar 20

Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ.

Partnerzy

facebook youtube