Nowy Sklep MotoX
3 marca 2022
Wyniki drugiej rundy MXGP. Gajser i Geerts wygrywają w Mantui [VIDEO]
7 marca 2022
Pokaż wszystkie

Wyniki trzeciej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro. Taddy na podium w Izraelu [VIDEO]

Mistrzostwa Świata SuperEnduro po raz pierwszy w historii zagościły w Izraelu. W Grand Prix rozgrywanym w Jerozolimie dominował Billy Bolt, który wygrał trzy wyścigi. Na kolejnych stopniach podium uplasowali się Jonny Walker i Tadek Błażusiak.

Wyniki trzeciej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro

Wypełniona Pais Arena aż skwierczała od emocji, kiedy najlepsi zawodnicy świata dali szalony pokaz umiejętności na bardzo ciasnym i technicznym torze. Były zbetonowane ramiona i sporo upadków.

Zawody jak zawsze rozpoczęły się od SuperPole. Po ustanowieniu najszybszego okrążenia w treningu czasowym Tadek Błażusiak wydawał się być jednym z faworytów, ale niestety pechowo podczas przejazdu silnik w jego GasGasie zgasł. Taddy stracił 10 sekund w SuperPole i musiał startować z siódmej pozycji. Najlepszy czas ustanowił Billy Bolt, który zdołał złamał barierę 34 sekund (0’33.609). Za nim uplasował się Colton Haaker, który również dobrze czuł się na ciasnym i trudnym torze, a Cody Webb zamknął pierwszą trójkę, tuż przed Jonnym Walkerem.

Wąski tor napakowany przeszkodami nie pozostawiał czasu na regenerację i popchnął najlepszych zawodników na świecie do granic możliwości. W pierwszym wyścigu Colton Haaker zgarnął holeshota, ale Amerykanina szybko wyprzedził jego teamowy kolega. Bolt wyszedł na prowadzenie i nie oglądał się więcej za siebie. Haaker natomiast odpierał ataki Jonny’ego Walkera, który ostatecznie wyprzedził go, gdy Colton utknął na trasie. Tym sposobem Walker zajął w pierwszym wyścigu drugie miejsce, przed Codym Webbem, któremu w końcu udało się przełamać złą passę.

Swoją zwycięską serię Bolt kontynuował w drugim wyścigu, z odwróconą kolejnością na starcie. Tadek Błażusiak zgarnął holeshota, ale niedługo później wyprzedzili go Bolt i Walker. Jak wszyscy wiemy Taddy nie poddaje się łatwo i po zaciętej bitwie z dwoma Brytyjczykami zajął drugie miejsce, wykorzystując błędy Walkera. Po raz kolejny triumfował Billy Bolt, a pechowy Walker był trzeci.

W trzecim wyścigu wieczoru Billy popełnił tylko jeden błąd, dzięki czemu każda przeszkoda wydawała się łatwa, kiedy pokonywał trasę ze stoickim spokojem. Wyścig finałowy ukończył z przewagą ponad 18 sekund nad drugim na mecie Walkerem. Przewaga Billy’ego w klasyfikacji wynosi teraz aż 50 punktów.

W ostatnim wyścigu tego wieczoru wspaniałą walkę stoczyli Walker, Webb i Haaker. Jonny utrzymał Amerykanów na dystans i zajął drugie miejsce za Boltem. Zajął również drugie miejsce w klasyfikacji rundy. Colton Haaker uplasował się na czwartym miejscu za stratą zaledwie jednego punktu do Tadka Błażusiaka, który zajął najniższy stopień podium, mimo wypadku w ostatnim wyścigu.

Ostatnią rozgrywką tego sezonu będą dwie rundy w Sachsen Arena w Riesie w Niemczech, która odbędzie się 19 i 20 marca. Tam ponownie na starcie zobaczymy również klasę juniorów, w której o tytuł powalczy Dominik Olszowy.

Wyniki trzeciej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro

 1. Billy Bolt 63
 2. Jonny Walker 49
 3. Tadeusz Błażusiak 41
 4. Colton Haaker 40
 5. Cody Webb 38
 6. Diogo Vieira 29
 7. Suff Sella 28
 8. Tim Apolle 24
 9. Norbert Zsigovits 23
 10. Diego Herrera 19

Klasyfikacja sezonu (po 3 rundach)

 1. Billy Bolt 186
 2. Jonny Walker 136
 3. Tadeusz Błażusiak 128
 4. Colton Haaker 128
 5. Diogo Vieira 86
 6. Cody Webb 85
 7. Tim Apolle 69
 8. Will Hoare 56
 9. Manuel Lettenbichler 48
 10. Diego Herrera 48
 11. Pol Tarres 24
 12. Magnus Thor 16

Pełne wyniki znajdziecie na STRONIE, a relację z poprzedniej rundy TUTAJ.

Partnerzy

facebook youtube