3 marca 2022
Wyniki drugiej rundy MXGP. Gajser i Geerts wygrywają w Mantui [VIDEO]
7 marca 2022
Pokaż wszystkie

Wyniki trzeciej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro. Taddy na podium w Izraelu [VIDEO]

Mistrzostwa Świata SuperEnduro po raz pierwszy w historii zagościły w Izraelu. W Grand Prix rozgrywanym w Jerozolimie dominował Billy Bolt, który wygrał trzy wyścigi. Na kolejnych stopniach podium uplasowali się Jonny Walker i Tadek Błażusiak.

Wyniki trzeciej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro

Wypełniona Pais Arena aż skwierczała od emocji, kiedy najlepsi zawodnicy świata dali szalony pokaz umiejętności na bardzo ciasnym i technicznym torze. Były zbetonowane ramiona i sporo upadków.

Zawody jak zawsze rozpoczęły się od SuperPole. Po ustanowieniu najszybszego okrążenia w treningu czasowym Tadek Błażusiak wydawał się być jednym z faworytów, ale niestety pechowo podczas przejazdu silnik w jego GasGasie zgasł. Taddy stracił 10 sekund w SuperPole i musiał startować z siódmej pozycji. Najlepszy czas ustanowił Billy Bolt, który zdołał złamał barierę 34 sekund (0’33.609). Za nim uplasował się Colton Haaker, który również dobrze czuł się na ciasnym i trudnym torze, a Cody Webb zamknął pierwszą trójkę, tuż przed Jonnym Walkerem.

Wąski tor napakowany przeszkodami nie pozostawiał czasu na regenerację i popchnął najlepszych zawodników na świecie do granic możliwości. W pierwszym wyścigu Colton Haaker zgarnął holeshota, ale Amerykanina szybko wyprzedził jego teamowy kolega. Bolt wyszedł na prowadzenie i nie oglądał się więcej za siebie. Haaker natomiast odpierał ataki Jonny’ego Walkera, który ostatecznie wyprzedził go, gdy Colton utknął na trasie. Tym sposobem Walker zajął w pierwszym wyścigu drugie miejsce, przed Codym Webbem, któremu w końcu udało się przełamać złą passę.

Swoją zwycięską serię Bolt kontynuował w drugim wyścigu, z odwróconą kolejnością na starcie. Tadek Błażusiak zgarnął holeshota, ale niedługo później wyprzedzili go Bolt i Walker. Jak wszyscy wiemy Taddy nie poddaje się łatwo i po zaciętej bitwie z dwoma Brytyjczykami zajął drugie miejsce, wykorzystując błędy Walkera. Po raz kolejny triumfował Billy Bolt, a pechowy Walker był trzeci.

W trzecim wyścigu wieczoru Billy popełnił tylko jeden błąd, dzięki czemu każda przeszkoda wydawała się łatwa, kiedy pokonywał trasę ze stoickim spokojem. Wyścig finałowy ukończył z przewagą ponad 18 sekund nad drugim na mecie Walkerem. Przewaga Billy’ego w klasyfikacji wynosi teraz aż 50 punktów.

W ostatnim wyścigu tego wieczoru wspaniałą walkę stoczyli Walker, Webb i Haaker. Jonny utrzymał Amerykanów na dystans i zajął drugie miejsce za Boltem. Zajął również drugie miejsce w klasyfikacji rundy. Colton Haaker uplasował się na czwartym miejscu za stratą zaledwie jednego punktu do Tadka Błażusiaka, który zajął najniższy stopień podium, mimo wypadku w ostatnim wyścigu.

Ostatnią rozgrywką tego sezonu będą dwie rundy w Sachsen Arena w Riesie w Niemczech, która odbędzie się 19 i 20 marca. Tam ponownie na starcie zobaczymy również klasę juniorów, w której o tytuł powalczy Dominik Olszowy.