Silk Way Rally: Rafał Sonik jedzie po drugiego tygrysa
2 lipca 2021
Pierwsze punkty Mistrzostw Polski ORLEN MXMP rozdane w Strykowie
6 lipca 2021
Pokaż wszystkie

Trzecia runda Mistrzostw Świata w Motocrossie za nami. Na włoskim torze Maggiora sporo się działo i wszystko wskazuje, że Jeffrey Herlings wreszcie znalazł swój rytm. W klasie MX2 natomiast błyszczeli debiutanci.

Sprawdźcie szczegółowe wyniki trzeciej rundy MXGP na torze Maggiora

W pierwszym wyścigu Herlings jechał za Gajserem na szóstym miejscu i zamierzał zaatakować, kiedy pechowo musiał się zatrzymać, aby wyjąć kamień z tylnego hamulca. To sprawiło, że tracąc czas, stracił też kilka pozycji. Wznowił ściganie z dziewiątej pozycji i od tego miejsca ruszył do przodu z prędkością, której jeszcze w tym sezonie nie widzieliśmy. Kółko za kółkiem wykręcał najlepsze czasy i nikt nie był w stanie mu dorównać. Herlings wrócił na szóste miejsce i zaczął się przymierzać do wyprzedzenia Gajsera, jednak nie starczyło mu niestety czasu.

W drugim wyścigu zaczął padać deszcz i warunki na torze zmieniły się diametralnie. Glenn Coldenhoff zgarnął holeshota, a Herlings podążał tuż za nim. Gajser zaliczył słaby start i zaczynał wyścig spoza pierwszej dziesiątki. Coldenhoff utrzymywał bezpieczną przewagę nad Herlingsem, który na śliskim i zdradliwym torze jechał zbytnio nie ryzykując. Dopiero na około dziesięć minut przed końcem Jeffrey ruszył i wyprzedził Glenna obejmując prowadzenie. To jego pierwsze zwycięstwo w rundzie w tym sezonie. Przewaga Gajsera w klasyfikacji zmniejszyła się do sześciu punktów, a kolejne GP odbędzie się w Oss na piasku, w którym Herlings czuje się świetnie.

Glenn Coldenhoff, w drugim wyścigu dojechał jako drugi, a Antonio Cairoli jako trzeci, kiedy w końcu udało mu się wyprzedzić świetnie jadącego Henry’ego Jacobi. Ostatecznie Jacobi ukończył wyścig na piątej pozycji, po tym, jak jeszcze Pauls Jonass wyprzedził go na ostatnim okrążeniu. Jorge Prado, który trzymał się Cairoliego jak cień, spadł na siódme miejsce, po później szarży Gajsera, który cały czas starał się odrabiać straty. Piąte miejsce w pierwszym i szóste w drugim wyścigu oznaczały dla Gajsera zaledwie siódme miejsce w klasyfikacji zawodów.

Romain Febvre pojechał świetnie w pierwszym wyścigu i wygrało, ale wszystko skomplikowało się w drugim wyścigu, kiedy zawodnicy jechali w błocie. Febvre zaliczył aż trzy upadki, co dało mu zaledwie dwunaste miejsce i w sumie piąte w klasyfikacji zawodów. Febvre pozostaje trzeci w tabeli ze stratą 11 punktów do Herlingsa i 17 do Gajsera.

Wyniki trzeciej rundy MXGP na torze Maggiora – klasa MXGP

 1. Jeffrey Herlings
 2. Glenn Coldenhoff
 3. Antonio Cairoli
 4. Jorge Prado
 5. Romain Febvre
 6. Pauls Jonass
 7. Tim Gajser
 8. Jeremy Seewer
 9. Ben Watson
 10. Jeremy Van Horebeek
 11. Henry Jacobi
 12. Alessandro Lupino
 13. Alvin Östlund
 14. Shaun Simpson
 15. Brent Van doninck
 16. Kevin Strijbos
 17. Ivo Monticelli
 18. Calvin Vlaanderen
 19. Arnaud Tonus
 20. Adam Sterry

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 3 rundach)

 1. Tim Gajser 124
 2. Jeffrey Herlings 118
 3. Romain Febvre 107
 4. Antonio Cairoli 105
 5. Jorge Prado 97
 6. Jeremy Seewer 86
 7. Glenn Coldenhoff 82
 8. Pauls Jonass 82
 9. Alessandro Lupino 69
 10. Jeremy Van Horebeek 60
 11. Thomas Kjer Olsen 45
 12. Ben Watson 44
 13. Kevin Strijbos 38
 14. Arnaud Tonus 36
 15. Calvin Vlaanderen 36
 16. Brent Van doninck 32
 17. Alvin Östlund 30
 18. Henry Jacobi 27
 19. Shaun Simpson 27
 20. Adam Sterry 22

Mattia Guadagnini nie mógł marzyć o lepszym miejscu do wygrania swojego pierwszego GP. Debiutujący w tym sezonie w klasie MX2 zawodnik, wygrał na swoim terenie i do tego na jednym z najlepszych torów na świecie. Dodatkowo przejął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. W pierwszym wyścigu Guadagnini zajął drugie miejsce za Thibaultem Benistantem. W drugim szybko wyprzedził Jago Geertsa, który zgarnął holeshota i dowiózł swoje prowadzenie do mety. Natomiast dla Benistanta drugi wyścig nie był zbyt udany. Krótko po starcie upadł i musiał wznawiać jazdę z ostatniego miejsca. Co prawda, udało mu się dotrzeć do 14 pozycji, ale zwycięstwo w rundzie przepadło.

Maxime Renaux jechał dobrze i pomimo upadku w pierwszym wyścigu zdołał powrócić na szóste miejsce, a drugie miejsce w drugim biegu, dało mu drugie miejsce w klasyfikacji dnia i świetne miejsce w klasyfikacji, w której obecnie traci zaledwie dwa punkty do lidera. Jago Geerts miał dwa dobre starty, ale niestety brakowało mu tempa. Belg nie dał jednak za wygraną i zaciekle walczył, aby utrzymać rywali za sobą. Z wynikiem 4-5 zajął trzecie miejsce w klasyfikacji rundy i zdobył solidną porcję punktów, które w generalce są na wagę złota.

Ruben Fernandez w pierwszym wyścigu, po średnim starcie, zdołał dojechać na trzecim miejscu. Natomiast upadek w drugim wyścigu sprawił, że stracił fotel lidera. Fernandez jechał agresywnie i zdołał ukończyć bieg na 12. miejscu.

O szczęściu nie może mówić Tom Vialle, który nie był w stanie ukończyć pierwszego wyścigu z powodu nadal dającego się we znaki bólu ręki. To duże rozczarowanie dla zawodnika, który celuje w obronę tytułu mistrzowskiego, a obecnie zajmuje 11 miejsce w generalce. Czy Tom zdoła wrócić do formy przed Oss? Mamy taką nadzieję.

Wyniki trzeciej rundy MXGP na torze Maggiora – klasa MX2

 1. Mattia Guadagnini
 2. Maxime Renaux
 3. Jago Geerts
 4. Roan Van De Moosdijk
 5. Thibault Benistant
 6. Mathys Boisrame
 7. Jed Beaton
 8. Ruben Fernandez
 9. Kay de Wolf
 10. Rene Hofer
 11. Andrea Adamo
 12. Simon Laengenfelder
 13. Conrad Mewse
 14. Jan Pancar
 15. Kevin Horgmo
 16. Mikkel Haarup
 17. Stephen Rubini
 18. Wilson Todd
 19. Petr Polak
 20. Emil Weckman

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 3 rundach)

 1. Mattia Guadagnini 113
 2. Maxime Renaux 111
 3. Ruben Fernandez 108
 4. Mathys Boisrame 105
 5. Roan Van De Moosdijk 99
 6. Thibault Benistant 80
 7. Rene Hofer 79
 8. Simon Laengenfelder 70
 9. Jago Geerts 67
 10. Jed Beaton 67
 11. Tom Vialle 50
 12. Kay de Wolf 49
 13. Andrea Adamo 45
 14. Wilson Todd 42
 15. Jan Pancar 39
 16. Mikkel Haarup 35
 17. Stephen Rubini 30
 18. Conrad Mewse 28
 19. Bastian Boegh Damm 20
 20. Lion Florian 13

Zdjęcia: MXGP

Partnerzy

facebook youtube