Międzynarodowe Mistrzostwa Włoch Riola Sardo 2019
28 stycznia 2019
Weryfikacja wyników Motocross of Nations 2018
29 stycznia 2019
Pokaż wszystkie

W miniony weekend w amerykańskim Aspen, Kolorado, odbyła się kolejna edycja zimowych X Games. W piątkowy wieczór zawodnicy rywalizowali w konkurencji Freestyle na skuterach śnieżnych. Na liście startowej nie zabrakło znanych i utalentowanych zawodników m.in.: Daniela Bodina, Justina Hoyera, Heatha Frisby’ego, czy Joe Parsonsa. Rywalizacja była zacięta, ale to właśnie pochodzący ze Szwecji Daniel Bodin zaliczył najlepszy przejazd i wygrał konkurs Freestyle’u na śnieżnych „potworach”.

Kombinacje Backflipa z takimi trickami jak Ruler, Ruler Indy, Shaolin, Hart Attack, czy Cordova zawsze robią wielkie wrażenie, kiedy zawodnicy wykonują je na ważących ponad 300 kg skuterach śnieżnych. Co tu dużo mówić, ryzyko jest ogromne, dużo większe niż w przypadku motocykli.

Rasmus Johansson był blisko podium. Niestety zaliczył bardzo groźnie wyglądające lądowanie bez skutera w drugim przejeździe, a nota z pierwszego się nie obroniła. Justin Hoyer, który w zeszłym roku powrócił do rywalizacji zaliczył bardzo dobry przejazd i drugi rok z rzędu zdobył brązowy medal.

Brett Turcotte już w pierwszym przejeździe zdobył wystarczającą pulę punktów, aby zgarnąć srebrny medal. Mimo tego, że Kanadyjczyk wykonał w swoim przejeździe body varial, to ryzyko idące za tym trickiem, jest o wiele mniejsze na skuterze śnieżnym, niż przy kombinacji Backflipa i jest oceniany niżej.

Daniel Bodin, podobnie jak Hoyer, potrzebował drugiego, aby poprawić swój wynik i ostatecznie zdobyć drugie w swojej karierze złoto. Przypomnijmy, że pierwszy złoty krążek w konkursie Freestyle Szwed zdobył w 2011 roku, a od tamtego czasu różnie i ze szczęściem i ze zdrowiem u niego bywało. Także tym bardziej cieszy to zwycięstwo Europejczyka na amerykańskiej ziemi.

WYNIKI konkursu Freestyle na skuterach

  1. Daniel Bodin 91,66
  2. Brett Turcotte 90,66
  3. Justin Hoyer 87,33
  4. Joe Parsons 86,33
  5. Rasmus Johansson 85,00
  6. Heath Frisby 84,66
  7. Willie Ellam 82,66
  8. Josh Penner 76,33

Trzy najlepsze przejazdy i całą relację możecie zobaczyć poniżej

Srebrny przejazd Bretta Turcotte

Złoty przejazd Daniela Bodina

Pełna relacja z konkursu

zdjęcia: X Games, RacerX
dodała: Ruda

Partnerzy

facebook youtube