Regulacja zaworów w motocyklu cross enduro
Pokaż wszystkie

XIII runda AMA Supercross w Arlington

ryan dungey

ryan dungeyDziś wieczorem czekają nas emocje związane z już XIII rundą AMA Supercross. Zostały już tylko 4 weekendy morderczej walki o tytuł mistrza AMA Supercross. Zawodnicy będą rywalizować wieczorem na Cowboys Stadium. Prawdziwej dumie Arlington w stanie Teksas. Stadion ten został wybudowany za 1,3 miliarda dolarów, może pomieścić 110 000 kibiców, a wszystko to w zaledwie 360 tysięcznym mieście. Niewiele mniej osób mieszka w Lublinie.

Klasa SX:

Wszyscy są ciekawi jak rozwinie się sytuacja ze Stewartem i czekają na jego dzisiejszy występ z niepokojem. Bubba ostatni razy wygrał 2 miesiące temu i z samego szczytu spadł na 4 pozycję. Dotychczasowy lider Ryan Villopoto po kiepskim ubiegłotygodniowym występie i niezakwalifikowaniu się do zawodów dwa tygodnie temu stracił prowadzenie w generalce i jest 2 tracąc zaledwie 3 punkty do Chada Reeda, który niespodziewanie został numerem jeden. Po wielu tygodniach oczekiwań w końcu udało się wygrać Ryanowi Dungey, który w Toronto był najszybszy. Jednak aktualny mistrz AMA Supercross w klasyfikacji generalnej jest 3. Ostatnie miejsce w czubie należy do debiutanta w tej klasie Treya Canarda. Zawodnik jeżdżący na Hondzie aktualnie jest 5. Wszystkich dzielą zaledwie 22 punkty i dziś wieczór cała dotychczasowa klasyfikacja może ulec kompletnej zmianie!

Klasa Lites:
Tutaj faworytem jest Justin Barcia. Ten młody chłopak w dotychczasowych 6 rundach, 2 razy wygrywał i 4 razy stawał na drugim miejscu, co mówi samo za siebie. Jest w tym bezdyskusyjnym liderem East Coast Lites. Goni go Dean Wilson zawodnik ze stajni Mitcha Paytona, czyli Monster Energy Kawasaki. Anglik traci do Barci 16 punktów, a w zeszłym tygodniu to właśnie on wygrał przed publicznością w Toronto. Na trzeciej pozycji uplasował się Ryan Sipes ze 115 punktami. Zawodnik Yamahy jak do tej pory wygrał raz, ale cały czas przyjeżdża w czołówce. Z dużą startą 38 punktów na czwartym miejscu jest Blake Baggett, a piąta pozycja przypadła Blake’owi Whartonowi. Za nimi toczy się niezmiernie ciekawa walka między P J Larsenem, a Matthew Lemoinem, którzy mają po 80 punktów. Co z Malcolmem Stewartem? Na czasówkach przed zawodami jest jednym z najszybszych, ale brak doświadczenia w ściganiu się na najwyższym poziomie skutkuje kiepskimi pozycjami. Dziś wieczorem faworytem znów jest Barcia. Czy uda się go komuś powstrzymać? Czy Wilson znów zaprezentuje się z doskonałej strony? To wszystko okaże się już za kilka godzin.