Zaktualizowany harmonogram AMA Supercrossu na sezon 2021
16 grudnia 2020
Mikołaj Tempka – Misja Backflip
21 grudnia 2020
Pokaż wszystkie

Zapisz się do Europejskiego Pucharu YZ bLU cRU FIM i wygraj start w Superfinale

Trwają zapisy do Europejskiego Pucharu bLU cRU FIM 2021 w klasach YZ125, YZ85 i YZ65. Jego uczestnicy będą rywalizować o miejsce w Yamaha bLU cRU Superfinale, który ponownie odbędzie się przy okazji Monster Energy Motocross of Nations.

120 młodych zawodników startujących na motocyklach YZ w Europejskim Pucharze YZ bLU cRU FIM 2021 otrzyma od Yamahy zaproszenie, aby ścigać się u boku największych gwiazd motocrossu podczas najbardziej prestiżowej imprezy sezonu.

Oprócz niepowtarzalnych przeżyć towarzyszących temu wydarzeniu, trzech najlepszych zawodników – po jednym z każdej klasy pucharowej YZ – otrzyma od Yamaha Motor Europe cenne wsparcie w sezonie 2022.
Od 2015 roku Europejski Puchar bLU cRU FIM jest doskonałą okazją dla młodych zawodników jeżdżących na YZ125 do wkroczenia do świata profesjonalnych wyścigów. Od 2019 szansa otworzyła się również przed zawodnikami startującymi w klasach YZ85 i YZ65.

Program jest skierowany do zawodników, którzy ścigają się na motocyklach YZ125, YZ85 i YZ65 w mistrzostwach krajowych. Przez cały sezon zawodnicy będą gromadzić punkty bLU cRU, a 40 najlepszych w każdej klasie otrzyma zaproszenie do bLU cRU FIM Europe Cup SuperFinale, który odbędzie się podczas Monster Energy FIM Motocross of Nations na torze Imola we Włoszech.

Zależnie od sytuacji epidemiologicznej, do trzech najlepszych zawodników z każdej klasy startujących w SuperFinale dołączy po dwóch zawodników z poszczególnych klas z dziką kartą zdobytą podczas bLU cRU Masterclass organizowanego pod koniec sezonu.

BLU cRU Masterclass to impreza przeznaczona dla młodych zawodników szosowych i motocrossowych, podczas której mogą oni poczuć smak prawdziwego świata wyścigów i zdobyć cenną wiedzę od ambasadorów Yamaha Racing bLU cRU. Po zakończeniu trzydniowego szkolenia jeden zawodnik YZ125 zostanie wybrany do oficjalnego zespołu Yamaha EMX125, z którym wystartuje w mistrzostwach EMX125 w 2022 roku, a zawodnicy w klasach YZ65 i YZ85 otrzymają wsparcie techniczne GYTR na następny sezon.

Jeśli pandemia uniemożliwi organizację Masterclass, zwycięzcy zostaną wybrani na podstawie wyników uzyskanych podczas mistrzostw krajowych.

Wszystkich zawodników, którzy poważnie myślą o rozwijaniu swojej sportowej kariery, zachęcamy do zapisania się już teraz. Postępuj według instrukcji i jak najszybciej zarejestruj się tutaj. Zapisy trwają do 28 lutego 2021.

źródło i zdjęcia: informacja prasowa

Partnerzy

facebook youtube