Skład Polski na MXoN 2019 w Assen
30 sierpnia 2019
ORLEN Baja Poland: Tomiczek i Giemza w czołówce stawki
31 sierpnia 2019
Pokaż wszystkie

Zawodnicy ORLEN Team z sukcesami po prologu ORLEN Baja Poland

Motocykliści ORLEN Team, Adam Tomiczek i Maciej Giemza potwierdzili wysoka formę i rozpoczęli rywalizację na ORLEN Baja Poland odpowiednio na pierwszej i drugiej lokacie.  

Jedenasta już edycja największej i najważniejszej w Polsce imprezy off-roadowej ponownie stanowi rundę Pucharu Świata FIA w rajdach Baja, a także Puchar Europy, o który walczą motocykliści ORLEN Team.

Pierwszy dzień Baja Poland dobiegł końca. Po prologu prowadzę w rajdzie. Jutro przenosimy się do Drawska Pomorskiego i mamy do przejechania ponad 300 km odcinków specjalnych, więc zapowiada się długi dzień – relacjonuje Adam Tomiczek, zawodnik ORLEN Team.

Start komentuje także Maciej Giemza, który spróbuje zapewne poprawić zeszłoroczną, drugą lokatę w klasyfikacji motocyklistów.

Udało się uzyskać na prologu drugi czas. To był czysty, bezpieczny przejazd z dobrym tempem. Jutro zaczyna się prawdziwe ściganie, bo czekają nas dwa odcinki po 145 km, więc idziemy odpocząć, bo koło 6:00 rano będziemy już zmierzać w stronę linii startu – mówi Maciej Gimza z ORLEN Team.

Jutro zawodników czeka kluczowa część rajdu, czyli dwa przejazdy odcinka Drawsko Pomorskie wytyczonego na terenie poligonu wojskowego. Dla zawodników z pucharu świata, mistrzostw Polski i FIA CEZ przygotowano wariant liczący aż 220 km. Z kolei quadowcy, motocykliści, a także uczestnicy pucharu Polski dwukrotnie pokonają dystans 145 km.

Partnerzy

facebook youtube