Dwie rundy Mistrzostw Polski w Trialu zakończone!
PRZEGLĄD ZAWODÓW W EUROPIE 24.06.12 + Polacy w ADAC
25 czerwca 2012

Zdunek najszybszy w Olsztynie

motox

motoxW Olsztynie odbyła się II runda Mistrzostw Polski. Były spore obawy o pogodę, ale na szczęście i ona dopisała zawodnikom, którzy pojawili się na starcie II rundy Mistrzostw Polski w Motocrossie.

W Klasie MX65 pewnie zwyciężył Marcus Petersen z Danii, który według wcześniejszych zapowiedzi chce pojechać we wszystkich rundach Mistrzostw Polski. Petersen w obu biegach przekraczał linię mety z bardzo dużą przewagą. Bezapelacyjnie jest najszybszym zawodnikiem w klasie MX65 jak na tą chwilę. Drugi był Filip Bukowicz przed Amadeuszem Murawskim.

1 39 Marcus Petersen Dania Cobra 50 50 100
2 13 Filip Bukowicz KM Wisła Chełmno KTM 47 47 94
3 111 Amadeusz Murawski Automobilklub Głogów KTM 43 45 88
4 99 Wiktor Jasiński KM Wisła Chełmno KTM 45 41 86
5 505 Wiktor Małecki KM Cross Lublin KTM 37 43 80

Patryk Zdunek i Gabriel Chętnicki zdominowali wyścigi w klasie MX85 i pokazali kawał dobrej jazdy. Wystarczy powiedzieć, że obu tych zawodników zarówno w pierwszym i drugim biegu dzieliło zaledwie 0,4 sekundy na mecie. Trzeci był Jakub Barszczewski.

1 131 Patryk Zdunek Człuchowski AutoMotoKlub Suzuki PPD POLTAREX Sp.z o.o 50 50 100
2 111 Gabriel Chętnicki LKS Jastrząb Lipno Suzuki 47 47 94
3 101 Jakub Barczewski LKS Jastrząb Lipno KTM 45 45 90
4 80 Krystian Kozdra KM Wisła Chełmno Yamaha 41 43 84
5 508 Dominik Małecki KM Cross Lublin KTM 43 41 84

Adam Tomiczek po raz drugi w tym roku udowodnił, że nie ma sobie równych w klasie MX2 Junior i zwyciężył w obu biegach. Za nim jechał Maciek Więckowski, ale nie dał on rady utrzymać tempa narzuconego przez Tomiczka. Trzecie miejsce zajął Luis Carstens. Kamil Wawer był czwarty, a piąty miejscowy zawodnika Paweł Albin.

1 123 Adam Tomiczek UKS Wiraż Cieszyn KTM 50 50 100
2 501 Maciej Więckowski KM Cross Lublin Yamaha 47 47 94
3 96 Luis Carstens AMK Drwęca Ostróda KTM ZEM Racing Team 45 45 90
4 502 Kamil Wawer KM Cross Lublin KTM 39 43 82
5 24 Paweł Albin Motoklub Olsztyn Yamaha 41 35 76

W Klasie Open po zaciętej walce zwyciężył Maciek Zdunek przed Łukaszem Kędzierskim i Tomkiem Wysockim. Trzeba wspomnićż, że w pierwszym biegu Zdunek i Kędzierski wymieniali się na pozycji lidera kilkukrotnie. Ostatecznie Zdunek na mecie był 3 sekundy przed Kędzierskim w pierwszym biegu. Trzeci dojechał Tomek Wysocki przed Karolem Kędzierskim i Bartoszem Sawczukiem. Szósty był Łukasz Kurowski. Kolejność ta powtórzyła się dokładnie w drugim biegu. Dużo pecha tego dnia miał Arek Mańk, który nie ukończył drugiego biegu.

1 131 Maciej Zdunek Człuchowski AutoMotoKlub Honda PPD POLTAREX Sp.z o.o 50 50 100