Zimowe X Games: zaproszeni zawodnicy, terminarz
21 stycznia 2020
Roczen i Forkner zwycięzcami IV rundy AMA Supercross
26 stycznia 2020

Zimowe X Games: Brandon Cormier ze złotem we Freestyle’u

W piątkowy wieczór w Aspen rozegrany został konkurs Freestyle na skuterach śnieżnych. Ku zaskoczeniu wszystkich, złoty medal zdobył debiutujący na X Games Brandon Cormier. Kanadyjczyk, poza dobrym przejazdem, wykonał całkowicie nowy trick, którym dał czadu!

Jak w przypadku większości debiutantów, dla Brandona, start na X Games to było spełnienie marzeń. Przygoda ze skuterami śnieżnymi 24-letniego zawodnika rozpoczęła się, kiedy miał trzy lata. Na co dzień trenuje z Brettem Turcotte. I to razem z nim przygotowywał się do startu w Aspen. Cormier zapewnił sobie złoto w drugim przejeździe zdobywając 88 punktów. Jako ostatni trick wykonał premierowo body varial podobny do Carolli, którą jako pierwszy wykonał Chuck Carothers w 2004 roku na motocyklu, ale z lądowaniem stojąc na płozie skutera! Majstersztyk.

Daniel Bodin, zeszłoroczny złoty medalista, tym razem zajął drugie miejsce. Daniel zaliczył upadek się w swoim drugim przejeździe, więc nie miał szans na poprawę wyniku z pierwszej tury i przebicie wyniku Kanadyjczyka. Trzecie miejsce i brązowy medal zdobył Willie Elam.

Brettowi Turcotte ani razu nie udało się wykonać tego samego tricku, co Cormierowi, a który razem trenowali. Dwa razy zaliczył upadek i ostatecznie zajął szóste miejsce.

Jedenastokrotny medalista X Games – Heat Frisby zaliczył upadek w swoim pierwszym przejeździe i nie kontynuował rywalizacji. Z kolei Joe Parsons, który goni w klasyfikacji medalowej rekordzistę – Shauna White’a (18 medali), zaliczył upadek podczas treningu i nie wystartował w finałach.