Rafał Biały był gościem programu „Ludzie z Mazowsza” [VIDEO]
11 lutego 2021
Wyniki siódmej rundy AMA Supercrossu [VIDEO]
15 lutego 2021
Pokaż wszystkie

Zmiany w kalendarzu MXGP na sezon 2021

Zgodnie z oczekiwaniami i zapowiedziami prezesa Davida Luongo, Infront Moto Racing ogłosił pierwsze zmiany w kalendarzu MXGP na sezon 2021.

Ze względu na obecną sytuację na świecie w związku z pandemią COVID-19, wprowadzono pierwsze zmiany w kalendarzu MXGP na sezon 2021. Sezon rozpocznie się później niż pierwotnie planowano, a pierwsze Grand Prix odbędzie się dopiero na 23 maja w Oss w Holandii.

Chociaż początkowo start sezonu był zaplanowany na 3 kwietnia w Omanie, Grand Prix Omanu zostało przesunięte dopiero na 2022 rok. Natomiast następne rundy zaplanowane we Włoszech, Portugalii i Niemczech zostaną przesunięte z kwietnia i maja na październik.

Inne zmiany obejmują dwa nowe miejsca, w których odbędą się dwie rundy indonezyjskie. Grand Prix Azji odbędzie się w malowniczym Borobudur na wyspie Jawa 4 lipca, natomiast Grand Prix Indonezji na Bali 11 lipca.

Grand Prix Chin zostało ponownie zaplanowane na 7 listopada, a dokładne miejsce zostanie podane później. MXGP Argentyny odbędzie się 21 listopada na nowym torze, który również zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.

Celem na ten sezon jest powitanie z powrotem na torach widzów. Organizatorzy chcą to zrobić w bezpieczny i odpowiedzialny sposób, dlatego pewne zmiany musiały zostać wprowadzone w związku z obecną ewolucją pandemii.

Poza tym, że zaszły zmiany w kalendarzu MXGP na sezon 2021 , inne wydarzenia, w tym Mistrzostwa Świata w Snowcrossie zaplanowane na 9 i 10 kwietnia w Rovaniemi w Finlandii, Mistrzostwa Świata Juniorów w Motocrossie 31 lipca i 1 sierpnia w Megalopolis w Grecji, a także Motocross of European Nations, zaplanowany na 18 i 19 września w Riola Sardo we Włoszech, na ten moment, odbędą się zgodnie z planem.

Ponadto, nie zmienia się data Monster Energy FIM Motocross of Nations w 2021 roku, które odbędzie się 26 września. Pierwotnie wydarzenie to miało się odbyć na torze Imola, jednak włoski obiekt nie będzie gospodarzem MXoN w tym roku, a nowa lokalizacja ma zostać ogłoszona wkrótce.

Zdjęcia: MXGP

Partnerzy

facebook youtube