Na zawsze #53 Pany- Film
29 stycznia 2010

„ZŁOTY” JUSTIN HOYER

hoyer_praga

hoyer_pragaJustin Hoyer, zawodnik jeżdżący zarówno Freestyle Motocross, jak i Freestyle Snowmobiling, wczoraj wieczorem, podczas trwających Winter X Games,  zdobył upragniony złoty medal we Freestyle’u na skuterze śnieżnym. W ubiegłym roku zmagania ukończył na drugim miejscu, zdobywając srebro.

Zawodnicy, startujący wczoraj w Aspen (Kolorado), podnieśli poprzeczkę we Freestyle’u na skuterach śnieżnych wyżej niż kiedykolwiek wcześniej.  Heath Frisby i Levi LaValle, dwaj faworyci w tej dyscyplinie, zaliczyli upadki wykonując karkołomne tricki, podczas eliminacji do finału. Wówczas stało się jasne, że gama i stopień trudności wykonywanych ewolucji osiągnęły w tym sporcie zupełnie nowy poziom.

hoyer_flip_pragaPo czterech latach zmagań i wytrwałych treningów, Justin Hoyer, spełnił swoje marzenie i zdobył złoty medal. Hoyer przypuszczał, że bezbłędny przejazd, zawierający  „bezpieczne” tricki, to pojęcie oczywiście jest dość względne, zapewni mu zwycięstwo. I nie pomylił się. Łącząc płynnie old schoolowe tricki z kombinacjami Backflipów, żeby wspomnieć tylko Superflipa, czy Cordova Flip, został oceniony najwyżej z finałowej czwórki.
Przypomnijmy, że Justina mogliśmy oglądać nie tak dawno w Pradze na Gladiator Games, gdzie startował zarówno na motocyklu, jak i na skuterze śnieżnym.  Natomiast już w lutym pojawi się w Wiedniu na Masters of Dirt.

Joe Parsons miał płynny przejazd, ale nawet wykonując dość efektowne tricki, nie był w stanie zagrozić Hoyer’owi, który sypał kombinacjami Backflipów jak z rękawa.
Caleb Moore zdobył brązowy medal. Ten, pochodzący z Teksasu zawodnik, nie zostawił nic w zanadrzu na dzisiejszy konkurs Best Trick, ponieważ już wczoraj wykonał takie szalone tricki jak na przykład Body Varial.