Team HRC
Team HRC gotowy na Mistrzostwa Świata w Motocrossie
3 lutego 2017
Monster Energy AMA Supecross
Monster Energy AMA Supercross pełen emocji w Oakland
5 lutego 2017
Pokaż wszystkie
neck brace

Od samego początku sportu firmy motocrossowe tworzyły ochraniacze. Buty, rękawiczki, kaski oraz buzery są dzisiaj podstawowym wyposażeniem każdego jeżdżącego na crossówce i enduro. W kilku ostatnich latach na scenę wszedł nowy wynalazek. Leatt Brace jako pierwszy zaproponował karkochron, zaraz potem inni producenci pospieszyli z podobną ofertą. Dziś ochraniacze typu neck brace nie dziwią nikogo.

Neck brace – nowoczesny ochraniacz karku na motocross, enduro i inne motocykle.

Każdy kto jeździł w motocrossie zaliczył kiedyś glebę. Ciebie w przyszłości też to na pewno czeka. Taki to już jest sport i koniec. Jeśli miałeś już mocny kontakt z ziemią, to wiesz, co cię czeka następnego dnia. -plecy oraz szyja są bardzo mocno napięte i sprawiają wiele bólu. Jednym słowem czujesz się, jakby potrącił cię SUV. Wszystko to przez bardzo kontuzjogenną budowę naszego karku.

kręgosłupKręgosłup składa się z czterech podstawowych części: szyjnej, lędźwiowej, piersiowej oraz krzyżowej. Jeśli ktoś mówi, że uszkodził sobie C7, to chodzi mu o 7 kręg odcinka szyjnego. Zaczynając od dołu ku górze kręgosłup stopniowo staje się coraz cieńszy i węższy. Na odcinek szyjny składa się 7 kręgów.  Pomimo wielu mięśni stabilizujących, szyja jest bardzo narażona na kontuzje, spowodowane działaniem nadmiernej siły w stosunku do tych normalnych, które na co dzień na nią oddziaływają. Kiedy tak się stanie, niektóre mięśnie mogą ulec naciągnięciu, co prowadzi do ich nadwyrężenia. O skręceniu możemy mówić, kiedy na kręgosłup zadziałały siły, których nie był w stanie wytrzymać.

Za każdym razem kiedy masz wypadek przy dużej prędkości, to twoje ciało narażone jest na bardzo poważne kontuzje. W momencie kiedy odcinek kręgosłupa szyjnego jest odpowiednio rozgrzany i rozciągnięty, możesz zredukować szanse na wszelkiego rodzaju nadwyrężenia, jednak na kręgosłup nadal będą działały siły ucisku. Może to doprowadzić do kompresyjnego złamania kręgosłupa, kiedy krąg nie wytrzyma obciążenia i ulegnie ukruszeniu lub ściśnięciu do wnętrza.

Prezentujemy materiał video, gdzie znajdziecie kilka ćwiczeń rozciągających, które warto stosować podczas rozgrzewki przed treningiem. Warto poświęcić trochę czasu na odpowiednie przygotowanie się. W końcu lepiej zapobiegać niż leczyć.

Szeroka oferta ochraniaczy karku dostępna dobrych sklepach motocyklowych: www.Sklep.MotoX.com.pl oraz www.SklepMotocyklowy24.pl.

źródło: www.mxtrainingblog.com

Tłumaczenie: MotoX.com.pl, Jasimierz

Partnerzy

facebook youtube