ile kosztuje motocross dla dzieci
Ile kosztuje motocross dla dzieci? Cześć 4 i ostatnia.
20 lutego 2018
Emil Juszczak zalicza bardzo dobry wynik w Maladze
21 lutego 2018
Pokaż wszystkie

Podwójnym Backflipem wskoczył wprost na podium. Luc Ackermann wygrywa w Berlinie

W miniony weekend w Berlinie odbyły się druga i trzecia runda Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie.  Ulubieniec polskiej publiczności – Luc Ackermann napisał nowy rozdział w historii tego sportu zostając pierwszym i do tego najmłodszym zawodnikiem, który podwójnym Backflipem wskoczył wprost na podium podczas Mistrzostw Świata! Czy w MŚ idzie nowe? Luc Ackermann wygrywa w Berlinie, to na pewno. Teraz czekamy na powtórzenie tego wyczynu 24 marca w Polsce.

Zestaw tricków najwyższej próby

Luc, który zawsze w Krakowie jest entuzjastycznie dopingowany przez polskich kibiców, udowodnił, że okrzepł w sporcie i stał się piekielnie groźnym rywalem dla konkurencji. Nie znaczy to, że nagle stał się mniej żywiołowym zawodnikiem – nic z tych rzeczy! Widać jednak, że startuje „z chłodną głową” i nie popełnia zbyt wielu błędów. Błędów, które przy poziomie tricków jaki prezentuje, mogą być koszmarnie niebezpieczne. W jego repertuarze znajdują się m.in.: Egg Roll, Flair, czy Surfer Tsunami Flip, w którym podczas najazdu na rampę zawodnik stoi na siodełku motocykla. Zestaw ewolucji niełatwy, a właśnie w miniony weekend Ackermann dorzucił do niego podwójnego Backflipa, który nadal uważany jest za najbardziej niebezpieczny trick Freestyle Motocrossu.

Podwójnym Backflipem wprost na podium. Luc Ackermann wygrywa w Berlinie

Urzędujący Mistrz Świata Maikel Melero poczuł na szyi groźny oddech rywala. W piątek Hiszpan zdołał obronić najwyższy stopień podium, jednak w sobotę nie miał szans z młodym Niemcem. Czyżby, po czterech latach dominacji Melero, nadchodziła zmiana warty w Mistrzostwach Świata? Zobaczymy. Wiadomo, że Luc w tej chwili wskoczył na fotel lidera serii, a pozostali zawodnicy będą musieli się mocno wysilić i wyciągnąć z rękawa swoje najlepsze tricki, aby móc z nim walczyć o zwycięstwo. To wróży tylko jedno – więcej niesamowitych ewolucji i jeszcze więcej adrenaliny!

Motocykle, rowery i skuter śnieżny w Krakowie

Zacięta batalia na tricki w połączeniu z szalonymi ewolucjami, które zaserwują widzom zawodnicy MTB w konkursie Pucharu Świata w lotach na rowerach oraz pokazem freestyle’u na skuterze śnieżnym w wykonaniu Jasona Cesco z Włoch, sprawi, że 24 marca będziecie świadkami najbardziej spektakularnej z dotychczasowych odsłon Diverse NIGHT of the JUMPs!

Odliczanie do polskiej rundy Mistrzostw Świata 2018 trwa. To będzie najbardziej ekstremalna noc w historii TAURON Areny Kraków – bądźcie tam z nami!

Najlepsze tricki z Berlina

Oficjalna zapowiedź video Diverse NIGHT of the JUMPs w Krakowie 

Bilety jeszcze do nabycia w salonach EMPiK na terenie całego kraju oraz na EVENTIM.PL.

Więcej informacji na: www.dnotj.pl oraz na Facebooku
Strona wydarzenia: TUTAJ
Oficjalna strona Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs oraz profil na Facebooku

źródło i zdjęcia: informacja prasowa
dodała: Ruda

Partnerzy

facebook youtube