Cairoli zwycięża w Mantovie i wygrywa całą serię
19 lutego 2018
Podwójnym Backflipem wskoczył wprost na podium. Luc Ackermann wygrywa w Berlinie
20 lutego 2018

Tych, którzy sami trenują motocross lub enduro, nie muszę specjalnie pouczać, ile kosztuje motocross dla dzieci. Jest jednak spora grupa rodziców, którzy sami nie jeżdżą, ale pragną, by ich pociechy zaczęły przygodę z motocyklami. Motocross to najlepsza szkoła motocyklowa, ponieważ nie tylko uczy trudnej techniki jazdy (jest bazą także dla innych sportów motocyklowych), ale wpaja dyscyplinę oraz hartuje ducha i ciało.

Najlepiej, gdy ojciec i syn trenują razem. Na zdjęciu Pan Pieczarka z synem Patrykiem.

Cześć kosztów dziecięcego motocrossu prezentuje się podobnie jak w przypadku dorosłych. Jednak pozostałe wydatki mogą się diametralnie różnić, szczególnie, gdy zdecydujemy się na regularne wypożyczanie motocykla i zajęcia w szkółce.

Ile kosztuje motocykl crossowy dla dziecka?

2000-20.000 zł: tyle mniej więcej trzeba przeznaczyć na zakup crossówki.
Rozdział cenowy jest bardzo duży, ponieważ zależy od producenta oraz pojemności motocykla. Najtańsze są motocykle chińskie o małej pojemności, najdroższe są japońskie oraz europejskie, np. KTM, Yamaha czy Husqvarna o pojemności 85 ccm. Pomiędzy jest przedział, w którym zawierają się używane egzemplarze.
Koszt utrzymania chińskiego motocykla jest niewielki, ponieważ części są bardzo tanie. Motocykle są słabsze jakościowo oraz prezentują gorsze osiągi, jednak na początek może to być ciekawa opcja. Używanego raczej nie polecam. Wcześniej warto się upewnić, ze do chińskiej crossówki znajdziemy części. Z „japończykami” oraz KTM nie ma takiego problemu.

Jeżeli chcemy, żeby nasz syn lub córka rozwijali się bardziej sportowo, być może w przyszłości pojechali na zawody, to warto zainwestować w markowy, wyczynowy sprzęt. Oczywiście z tym wiążą się wyższe koszty zakupu i dalszej eksploatacji.

Foto: Nuka Nuka. Zawody motocrossowe dla dzieci to nie tylko zdrowy, sportowy stres ale także sporo frajdy.

Poniżej wklejam link do artykułu na temat zakupu motocykla crossowego i enduro dla dorosłych. Warto przeczytać go uważnie i wyciągnąć wnioski.

1. Zwracam uwagę na koszty utrzymania, ponieważ eksploatacja crossówki przez dziecko będzie ok. 50% tańsze. Części do markowych motocykli kosztują ok. 20-30% taniej i do tego dzieci eksploatują sprzęt wolniej, szczególnie te najmniejsze i na początku. Im starsza młodzież, tym koszty będą rosnąć.

2. Transport motocykla w zasadzie się nie będzie różnić z wyjątkiem dwóch sytuacji:
a. Gdy dzieciak jest naprawdę mały i jeździ motocyklem o pojemności do 50 ccm, w dodatku na małych kołach – wówczas możemy taki sprzęt zapakować do samochodu w wersji kombi lub van.
b. Druga sytuacja to dowożenie dzieciaka do szkółki motocrossowej, o czym będzie szerzej poniżej.

3. Koszt związany z zakupem ubrania oraz ochraniaczy w zasadzie będzie podobny jak u dorosłych, ponieważ porządny sprzęt jest kosztowny. Może zaoszczędzimy 10-20%.

Ile kosztuje motocross? Cześć 1: Kupujemy motocykl i sprzęt na początek.

Ile kosztuje motocross? Cześć 2: Eksploatacja crossówki lub enduro.

Ile kosztuje motocross? Cześć 3: Wyjazdy na tor i zawody.

Jak kupić motocykl crossowy lub enduro – porady

Motocrossowa szkółka dla dzieci

150-10000 zł: koszt uczęszczania do szkoły motocrossu dla młodzieży.
Cena jest uzależniona od następujących czynników: jaką szkółkę wybierzemy, jak często będziemy posyłać dziecko, czy posiadamy własny motocykl, czy będziemy go wypożyczać, czy będziemy motocykl dowozić, czy zostawimy go w szkółce i zlecimy serwis oraz garażowanie motocykla itd.

Foto: Agnieszka Szczech. Pan Pieczarka i syn Patryk szykują się do startu.

1. Najtańszą opcją jest wyszukanie taniej szkółki, która wypożyczy nam motocykl wraz z podstawowymi ochraniaczami (buty, kask i gogle) i będziemy mogli uczyć dziecko. W cenie 150 zł najprawdopodobniej wypożyczymy motocykl na 1-2 godziny bez instruktora. Im więcej zapłacimy, tym więcej możemy wymagać. Wypożyczanie motocykla, sprzętu ochronnego oraz instruktora ma tę zaletę, że o nic się nie martwimy, prócz terminowego podstawienia młodego zawodnika na zajęcia. Szkółka zorganizuje mu czas, a nas wyręczy od trudnej funkcji trenera. Pamiętajmy – żeby kogoś trenować, trzeba samemu mieć przynajmniej podstawową wiedzę teoretyczną i praktyczną z tej dyscypliny.

2. Najdroższą opcją jest zakup nowego motocykla, pozostawienie go w szkółce w celu garażowania i serwisowania oraz zapisanie dziecka na regularne zajęcia, np. 2-3 w tygodniu motocross oraz 2-3 w tygodniu zajęcia ogólnorozwojowe. Sport motocyklowy, jak każda inna dyscyplina sportowa, wymaga odpowiedniego przygotowania fizycznego.

PARAmoto to zaprzyjaźniona z nami szkoła motocyklowa. Uczą tu doskonalenia techniki jazdy na motocyklach szosowych i crossowych. Posiadają motocykle oraz sprzęt ochronny dla dzieci i dorosłych, szczególnie początkujących i średnio zaawansowanych. Więcej informacji na www.paramoto.pl.

Foto: Agnieszka Szczech. Tak – motocross dla dzieci to dobry wybór!

Jestem przekonany, że kilka podstawowych rad przyda się wszystkim, którzy dopiero przymierzają się do zakupu motocykla dla swojego dziecka.

Przy okazji polecam nasze sklepy internetowe, a tych, którzy mają czas lub są z okolicy Warszawy, zapraszam osobiście do stacjonarnego sklepu motocrossowego. Na miejscu posiadamy duży wybór ochraniaczy i ubrań dla dzieci oraz młodzieży. W ofercie sklepu mamy także szereg części eksploatacyjnych do dziecięcych crossów.

100% Motocross i enduro na www.Sklep.MotoX.com.pl
Offroad i szosa na www.Sklepmotocyklowy24.pl

Pamiętajcie, że chętnie służymy radą, u nas pracują wykwalifikowani i doświadczeni motocykliści. Życzymy powodzenia przy zakupie pierwszej crossówki lub enduro i treningów z dziećmi.

Przygotował: Luigi Saladini, MotoX.com.pl

 

Partnerzy

facebook youtube