Wyniki przedostatniej rundy AMA Pro Motocrossu. Ferrandis zdobywa tytuł [VIDEO]
9 września 2021
Wade Young wygrywa w Polsce. Świetny wynik Dominika Olszowego!
13 września 2021
Pokaż wszystkie

Będzie ekstremalnie! Światowe gwiazdy zmierzą się w MŚ Hard Enduro w Dąbrowie Górniczej

Pierwsza w historii polska runda Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro już za dwa dni rozpocznie się w Dąbrowie Górniczej. Kompleks torów MXDG gościć będzie najlepszych zawodników świata tej dyscypliny: Tadeusza Błażusiaka, Billy’ego Bolta, Jonny’ego Walkera, czy lidera klasyfikacji Mistrzostw Świata Manuela Lettenbichlera.

Światowe gwiazdy zmierzą się w MŚ Hard Enduro w Dąbrowie Górniczej

Już w sobotę 11. września ponad 300 zawodników z 25 krajów wystartuje w HERO Challenge w Dąbrowie Górniczej. Zmagania z trasą przygotowaną specjalnie na tę okazję zawodnicy rozpoczną od Prologu, który zadecyduje o ich udziale w wieczornych wyścigach SuperEnduro oraz o kolejności startowej w niedzielnym wyścigu głównym.

Harmonogram sobotnich wyścigów
10:00 – 15:00 – Prolog – Tor MXDG (ul. Zakawie) Dąbrowa Górnicza
18:00 – 19:00 – Treningi – Fabryka Pełna Życia (ul. Kościuszki 3 w Dąbrowie Górniczej)
19:00 – 19:20 – sesja autografów z udziałem najlepszych zawodników świata
19:30 – 21:00 – wyścigi w formule SuperEnduro przy sztucznym oświetleniu.

W Fabryce Pełnej Życia w formule SuperEnduro wystartuje 27 najlepszych zawodników. Warto dodać iż Polak – Tadeusz Błażusiak to sześciokrotny Mistrz Świata SuperEnduro, a ze względu na to, że rywalom niezwykle trudno jest z Tadkiem wygrywać, nazywany jest przez nich żartobliwie „Polish Nightmare” (Polski Koszmar). W sobotni wieczór możemy więc spodziewać się zaciętej batalii i widowiskowego ścigania. Wejście na teren zawodów jest darmowe.

Po sobotnich emocjach przyjdzie czas na niedzielny wyścig główny, który odbędzie się na kompleksie torów MXDG (ul. Zakawie, Dąbrowa Górnicza). Organizatorzy przygotowali trasę, która będzie naszpikowana technicznymi zjazdami i podjazdami oraz bardzo długimi i technicznymi sekcjami głazów. W wyścigu głównym wystartuje 120 zawodników, którzy podczas trzech godzin rywalizacji będą musieli wykazać się wszechstronnymi umiejętnościami: szybkością, techniką oraz wytrzymałością.

W najmocniejszej klasie PRO, jako gospodarze będziemy mieć silną reprezentację zawodników. Tadeusza Błażusiaka nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać, wyniki i miłość kibiców do Taddy’ego mówią same za siebie. Do Tadka dołączą: Emil Juszczak Wicemistrz Świata Juniorów w SuperEnduro oraz Oskar Kaczmarczyk, który wiezie do mety biało-czerwoną flagę w wielu ekstremalnych wyścigach w Europie. Czwartym polskim zawodnikiem będzie Dominik Olszowy, który wygrał zeszłoroczną edycję HERO Challenge, obecnie jest 10 w klasyfikacji Mistrzostw Świata Hard Enduro. Zapowiada się więc zacięta rywalizacja: Polska kontra reszta świata!

Zapraszamy serdecznie w nadchodzący weekend do Dąbrowy Górniczej. Zabierzcie rodzinę, znajomych i stwórzcie wraz z zawodnikami niesamowite wydarzenie, które na zawsze wpisze się w historię sportów motocyklowych w Polsce. Mamy nadzieję że dzięki Wam, najlepszym kibicom na świecie, polska runda na stałe zagości w międzynarodowym kalendarzu ekstremalnych wydarzeń na świecie.

Harmonogram niedzielnych wyścigów Tor MXDG (ul. Zakawie) Dąbrowa Górnicza
09:00 – start wyścigu grupy 2
11:00 – koniec wyścigu grupy 2
12:30 – start wyścigu grupy 1 – wyścig główny
15:30 – koniec wyścigu grupy 1
15:45 – dekoracja zwycięzców

Lokalizacja kompleksu torów MXDG: https://goo.gl/maps/xCRG7GZm2UPfHWvZ7
Lokalizacja Fabryki Pełnej Życia: https://goo.gl/maps/z7N5w4gFHwricM726
Więcej informacji na STRONIE i Facebooku.
Wydarzenie: TUTAJ
Organizator: Agencja Sport UP
Strona cyklu Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro

Światowe gwiazdy zmierzą się w MŚ Hard Enduro w Dąbrowie Górniczej

Partnerzy

facebook youtube