ZAPSA FMX pokazuje jak jest. Kulisy Freestyle Heroes w Krakowie [VIDEO]
27 lutego 2024
Wyniki ósmej rundy AMA Supercrossu 2024. Daytona zwycięska dla Lawrence’a i Vialle [VIDEO]
5 marca 2024

Bill Bolt wygrywa w Newcastle i zdobywa czwarty tytuł mistrza świata SuperEnduro [VIDEO]

Finałowa runda Mistrzostw Świata SuperEnduro odbyła się w Newcastle. To właśnie tu, w swoim rodzinnym mieście, Billy Bolt przypieczętował czwarty tytuł mistrzowski, a kolejny Brytyjczyk – Ashton Brightmore zdobył tytuł w klasie juniorów.

Bill Bolt wygrywa w Newcastle

Przed ostatnią rundą Billy miał 59 punktów przewagi nad drugim w tabeli Jonnym Walkerem i matematycznie wszystko, co musiał zrobić, to wygrać kwalifikacje Superpole. Trzy punkty zdobyte w tym wyścigu wystarczyły, aby Bolt został mistrzem po raz czwarty i zadanie to wykonał perfekcyjnie.

Do wyścigów głównych Bolt stawał już bez ciśnienia i każdy z nich, mimo popełnianych błędów, wygrał. Jonny Walker odnotował wyniki 2-3-3, a Manuel Lettenbichler 3-2-2. Tak też wyglądało podium w sobotni wieczór w Wielkiej Brytanii.

Dominik Olszowy uzyskał wyniki 7-8-4 i finalnie uplasował się na szóstej pozycji. Na takim też miejscu kończy sezon. W klasie Junior nie zobaczyliśmy tym razem Polaków, a najlepsze miejsce w klasyfikacji sezonu zajął Oskar Waligóra, który uplasował się na dziewiątym miejscu.