Wyniki siódmej rundy AMA Supercrossu 2024. Webb i Deegan wygrywają w Arlington [VIDEO]
26 lutego 2024
ZAPSA FMX pokazuje jak jest. Kulisy Freestyle Heroes w Krakowie [VIDEO]
27 lutego 2024
Pokaż wszystkie

Wyniki przedostatniej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro. Bolt dominuje w Sofii! [VIDEO]

Billy Bolt wygrał w Sofii swoje szóste Grand Prix w tym sezonie. Zdominował wyścig, nie martwiąc się o konkurencję. Jonny Walker cierpiący z powodu zatrucia pokarmowego zajął dopiero czwarte miejsce i zdołał przedłużyć batalię do finałowej rundy. Wszystko rozstrzygnie się więc w najbliższy weekend w rodzinnym mieście Bolta – Newcastle.

Wyniki przedostatniej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro

Wszelkie spekulacje, czy Billy Bolt nadal odczuwa skutki kontuzji i nie będzie w najlepszej formie, uciął sam zainteresowany uzyskując najlepsze czasy zarówno podczas sesji treningowych, jak i kwalifikacji Super Pole.

Drugie wyniki podczas treningów uzyskiwał Jonny Walker, który niestety wieczorem cierpiał z powodu zatrucia. Za nimi od miejsca trzeciego, na którym meldował się Manuel Lettenbichler, do ósmego czasy były niezwykle wyrównane, co mogło zwiastować niezłą walkę o miejsca na podium. W Super Pole drugi czas uzyskał Dominik Olszowy, a trzeci Diogo Vieira.

Już w pierwszym wyścigu Bolt ruszył w swoim stylu prowadząc od startu aż do mety. W drugim wyścigu, ze startem w odwróconej kolejności, początkowo prowadzili Will Hoare i Tim Apolle, ale Bolt ponownie pojechał po swoje i wygrał. Trzeci wyścig był tylko formalnością i ponownie zwycięstwo przyszło Boltowi dość łatwo.

Wyniki przedostatniej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro

Za nim trwała zacięta walka o kolejne miejsca na podium. Ostatecznie drugie miejsce zajął Manuel Lettenbichler, który dwa razy był drugi i raz czwarty. Podium uzupełnił Will Hoare z wynikami 5-5-2. Dominik Olszowy, który uzyskał mieszane wyniki 8-3-7 zajął ostatecznie szóste miejsce.

W klasie junior najlepszym z Polaków był Szymon Kuś, który zajął siódme miejsce przed Oskarem Waligórą i Szymonem Zajączkowskim.

Finałowa runda sezonu już 2 marca w rodzinnym mieście Billy’ego Bolta – Newcastle. To właśnie tam poznamy tegorocznego mistrza świata.
Klasyfikacja generalna klasy Prestige (po 6 rundach)

Klasyfikacja generalna klasy Prestige (po 6 rundach)

  1. Billy Bolt 364
  2. Jonny Walker 305
  3. Manuel Lettenbichler 240
  4. Will Hoare 208
  5. Mitch Brightmore 191
  6. Dominik Olszowy 191
  7. Diogo Vieira 168
  8. Eddie Karlsson 152
  9. Tim Apolle 146
  10. Alonso Trigo 93

Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ, a relację z poprzedniej rundy TU.

Partnerzy

facebook youtube