tomek wysocki
Profil zawodnika – Tomek Wysocki
16 sierpnia 2013
ANTONIO CAIROLI
Bitwa o Ardeny – Mistrzostwa Świata w Belgii
17 sierpnia 2013
Pokaż wszystkie

Czy Villopoto i Roczen zostaną dzisiaj Mistrzami?

eli tomac

eli tomacPrzed nami przedostatnia runda Lucas Oil Pro Motocross, która odbędzie się na zupełnie nowym dla zawodników torze w Utah. Dzisiaj możliwe jest już rozstrzygnięcie w obu klasach. Faworytami do tytułów Mistrzowskich są Ryan Villopoto oraz Ken Roczen.

 

W 450 już chyba tylko kataklizm lub dwa nieukończone biegi w dzisiejszych zawodach mogą powstrzymać Ryana Villopoto przez sięgnięciem po kolejny tytuł. RV brakuje tylko 6 punktów do triumfu, a najlepszy sposób by to osiągnąć to podwójne zwycięstwo dzisiaj. Ryna Dungey, który zajmuje drugie miejsce musi mocno liczyć na szczęście i pech Villopoto, żeby mógł jeszcze pomarzyć o jakichkolwiek szansach na tytuł. Trzecie miejsce zajmuje Justin Barcia, która nawet pomimo ostatnich dobrych występów Jamesa Stewarta może być raczej spokojny o miejsce na podium. Za to właśnie Bubba musi uważać 26 punktów przewagi nad piątym Treyem Canardem to nie za duża przewaga, biorąc pod uwagę częste przypadki kiedy JS7 nie kończył biegów.

Ryan Villopoto    463
Ryan Dungey    419
Justin Barcia    347
James Stewart    289
Trey Canard    263

 

Eli Tomac dzięki słabszym występom Roczena ma sporą przewagę nad Niemcem i jeżeli zdobędzie 11 punktów dzisiaj to będzie mógł się cieszyć z tytułu Mistrza. Natomiast Roczen potrzebuje dużo szczęścia, żeby wrócić na pozycję lidera. Trzecie miejsce zajmuje Marvin Musquin, który jest przed Blakem Baggettem i Zachiem Osbornem.

 

Eli Tomac    455
Ken Roczen    416
Marvin Musquin    359
Blake Baggett    329
Zach Osborne    296

Partnerzy

facebook youtube