Shea, Conrad, Adam, Janek Folga, Shane
Jak to wszystko wygląda na zachodzie?
16 sierpnia 2013
eli tomac
Czy Villopoto i Roczen zostaną dzisiaj Mistrzami?
17 sierpnia 2013
Pokaż wszystkie

Profil zawodnika – Tomek Wysocki

tomek wysocki

tomek wysockiTomasz Wysocki, to jeden z czołowych zawodników polskiej sceny motocrossowej. Dosiadający motocykla KTM 250 SX-F dziewiętnastolatek, na swoim koncie ma już m.in. dwukrotne zdobycie tytułu Vice Mistrza Polski w klasie MX2, tytuł Mistrza Polski w klasie MX2 Junior, Mistrza Polski w klasie MX85, czy też MX65 oraz liczne występy na arenie międzynarodowej. Zainteresowanie motocrossem zostało w nim zaszczepione przez jego ojca w wieku 4 lat, kiedy wraz z nim wybrał się na zawody Mistrzostw Świata do Gdyni. Jak sam mówi: Wtedy zobaczyłem zmagania światowej klasy zawodników i zapragnąłem stać się jednym z nich. Jego pragnienia szybko się urzeczywistniły, bo już cztery lata później – w Lommel – sam zajął miejsce w bramkach startowych. Zapraszamy do bliższego poznania profilu Tomasza Wysockiego, na co dzień reprezentującego barwy klubu CKM Cieszyn.

 

Tomasz Wysocki
Urodzony 5 stycznia 1994
Wzrost 176 cm
Waga 68 kg
Miejsce zamieszkania Chorzów
Motocykl KTM 250 SX-F
Numer startowy #831
Klub CKM Cieszyn

 

Kto jest dla Ciebie największym wsparciem w tym co robisz? tomek wysocki

Przede wszystkim rodzina i przyjaciele, ale również bardzo mocno pomaga wsparcie kibiców.

Jakie były Twoje założenia przed zmaganiami w sezonie 2013? Co udało Ci się już zrealizować, a co jeszcze jest przed Tobą?

Przed sezonem 2013 głównym celem były starty w Mistrzostwach Niemiec ADAC, gdzie dotychczas poszło dobrze, następnie Mistrzostwa Polski, w których w klasie MX2 plasuję się obecnie na drugiej pozycji, a w MX Open zajmuję pozycję pierwszą, no i na koniec starty w innych, również wysokiej rangi zawodach. Do końca sezonu pozostało jeszcze kilka rozgrywek, więc dopiero wtedy będziemy mogli powiedzieć, czy zrealizowały się założone plany.

Jak oceniasz swoją współpracę z motocyklem KTM 250 SX-F?

Jeśli chodzi o motocykl, to bardzo dobrze się sprawuje. Jest mocny, a przy okazji dobrze się go prowadzi. Pasuje mi w 100%.

Twój życiowy cel, to…

Miejsce w pierwszej dziesiątce Mistrzostw Świata.

Inspiracją ze świata MX, w realizacji tego ambitnego celu, są:

Ryan Dungey, Stefan Everts.

Kilka miesięcy temu zdałeś maturę. Jak więc obecnie wygląda twój czas wolny? Jakie też masz plany na najbliższą przyszłość – czyżby studia?

Ogólnie to lubię robić wiele rzeczy, uprawiać inne sporty, głównie spędzać czas aktywnie. Najwięcej czasu zabierają mi treningi, a jak znajdzie się trochę wolnych chwil, to spotykam się z przyjaciółmi. Jeśli chodzi o szkołę, to w tym roku zdałem maturę i może poszedłbym na studia, ale chcę teraz bardziej przyłożyć się do sportu, bo gdy była szkoła, często brakowało mi czasu na treningi.

Czy kierujesz się w życiu jakimś motto, które mobilizuje cię w trakcie treningów, zawodów?

Zawsze dawać z siebie wszystko podczas jazdy i mieć z tego przyjemność.

Osiągnięcia:

2012 Vice Mistrz Polski w kl. MX2, Drużynowy Vice Mistrz Polski 
2011 Vice Mistrz Polski w kl. MX2
2010 Mistrz Polski w kl. MX2 Junior, 22 i 29-ta pozycja na Mistrzostwach Świata w Francji, Drużynowy II Vice Mistrz Polski
2009 Mistrz Pucharu Polski kl. MX2 Junior, 4-te miejsce w MP w kl. MX2 Senior, 6-te miejsce w MP w kl. MX2 Junior (kontuzja)
2008 II Vice Mistrz Polski kl. MX85 (kontuzja), 15-te miejsce w Mistrzostwach Europy w kl. MX85.
2007
Mistrz Polski w kl. MX85, Mistrz Pucharu MACEC w kl. MX85, Mistrz Pucharu Gold Fren (Czechy) w kl. MX85.
2004 Mistrz Polski w kl. MX65

foto: mxlipno i Łukasz Kręcichwost

Przeprowadził: Łukasz Kręcichwost

Partnerzy

facebook youtube