Gra Mad Skills Motocross 3 jest już dostępna
27 maja 2021
Wyniki pierwszej rundy Mistrzostw AMA Pro Motocross 2021 [VIDEO]
31 maja 2021
Pokaż wszystkie

Druga runda ME EMX65 i EMX85 pojedzie w pierwszy weekend czerwca w Gdańsku

5 i 6 czerwca w Gdańsku na torze przy ul. Starogardzkiej wystartują najmłodsi adepci motocrossu, którzy ścigać się będą w drugiej rundzie Mistrzostw Europy strefy północno-wschodniej. Mimo młodego wieku zawodników, będzie to widowisko pełne sportowej adrenaliny.

Druga runda ME EMX65 i EMX85, ale nie tylko

Po rozluźnieniu obostrzeń covidowych pełną parą ruszył sezon sportowy. Już w pierwszy czerwcowy weekend, Gdański Auto Moto Klub zorganizuje drugą rundę Mistrzostw Europy strefy północno-wschodniej.

Pierwsza odsłona odbyła się na Ukrainie, gdzie reprezentant Polski Michał Psiuk zwyciężył w klasie EMX65. Mamy nadzieję , że uda mu się powtórzyć sukces na torze w Gdańsku. Natomiast w kategorii EMX85 najlepiej z polskich zawodników zaprezentował się Bartosz Jaworski, który zajął 5 miejsce. Niestety wśród kadrowiczów zabraknie reprezentanta GAMK Piotra Kajrysa, który na Ukrainie doznał kontuzji wykluczającej z rywalizacji w drugiej rundzie.

Zawody Mistrzostw Europy uzupełni rywalizacja Mistrzostw Polski w Motocrossie ORLEN MXMP w klasie MX Open oraz zawody dla amatorów o Puchar Prezesa PZM ZO Gdańsk.

Klasa MX Open to najmocniejsze motocykle i najlepsi zawodnicy startujący aktualnie w Mistrzostwach Polski. Na starcie sezonu 2021 każdy jest ciekawy otwarcia rywalizacji oraz kondycji riderów po długiej przerwie.

Pierwsze zawody na pewno zweryfikują efekty zimowych treningów, a każdy wywalczony punkt może pomóc zbudować pewność zawodnika do dalszej rywalizacji. W tej klasie walka zawsze toczy się do ostatniego okrążenia, co dla kibiców oznacza wspaniałe widowisko.

– Jeżeli jeździsz crossem hobbystycznie i chcesz wystartować przy dopingu swoich przyjaciół, zgłoś się do GAMK i wystartuj w profesjonalnie przygotowanych zawodach, które organizujemy w sobotę – zachęca Paweł Kurajk z GAMK.

Druga runda ME EMX65 i EMX85 – sprawdź szczegóły

Gdański tor to jeden z najbardziej wymagających i widowiskowych obiektów w Polsce, który gościł kilkukrotnie zawody cyklu Motocross of European Nations, Mistrzostwa Świata w Quadcrossie, Mistrzostwa Europy w Motocrossie oraz wielokrotnie zawody rangi Mistrzostw Polski.

Na zawodach obowiązuje reżim sanitarny zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów. Organizatorzy proszą o zachowanie 1,5 m. dystansu, a w miejscach wrażliwych o stosowanie maseczek.

Harmonogram zawodów
Sobota: 13:00
wyścigi MX Amator
wyścigi kwalifikacyjne EMX65 EMX85
Niedziela: 12:00
wyścigi ORLEN MXMP MXOPEN
wyścigi finałowe EMX65 EMX85

Miejsce: Gdańsk – okolice ul. Starogardzka (szczegóły)
Bilety: 20 zł – bilet dwudniowy (bilet zakupiony w sobotę upoważnia do wstępu w niedzielę), dzieci oraz osoby niepełnosprawne wstęp za darmo.
Wydarzenie na FB TUTAJ, a szczegółowy harmonogram TUTAJ.

Partnerzy

facebook youtube