Rafał Sonik wrócił do ścigania i stanął na podium
15 czerwca 2021
Wyniki trzeciej rundy AMA Pro Motocrossu [VIDEO]
21 czerwca 2021
Pokaż wszystkie

Format zawodów oraz szczegóły rejestracji na Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro

Ustawiajcie alarmy, budziki i przypomnienia – rejestracja na największe motocyklowe outdoorowe wydarzenie roku rusza już za tydzień – 23 czerwca, o godzinie 9:00. Będzie to wasz pierwszy test na refleks, ponieważ limit miejsc podczas zapisów wynosi jedynie 350 osób!

Format zawodów oraz szczegóły rejestracji na Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro

11-12 września czeka nas w Dąbrowie Górniczej prawdziwe motocyklowe święto – Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro. Polska runda cyklu zrzeszającego najtrudniejsze offroadowe wyścigi na świecie, zostanie tym samym szóstym przystankiem serii, a jej znakiem rozpoznawczym będzie ogromna różnorodność terenu, jakiej nie znajdziecie nigdzie indziej.

Jak wygląda trasa zawodów?

Głównym elementem HARD podczas Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro – HERO Challenge w Dąbrowie Górniczej będzie WYTRZYMAŁOŚĆ oraz umiejętność pokonywania technicznych sekcji kamieni i krótkich podjazdów.

W skład jednej pętli wchodzić będzie aż 1 200 metrów kamieni i głazów. Biorąc pod uwagę, że podczas wyścigu głównego zawodnicy pokonają aż 6 okrążeń, da nam to ponad 7 000 metrów jazdy po samych sekcjach głazów. To tak jakby przejechać 7-kilometrowy, trudny potok!

HERO Challenge to jedyna trasa cyklu Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro, która połączy ze sobą elementy najbardziej wymagających dyscyplin motocyklowych:

  • sekcje Hard Enduro – krótkie, strome i techniczne (często wypełnione głazami) podjazdy,
  • szybsze odcinki Enduro,
  • fragmenty torów motocrossowych o twardej nawierzchni oraz z głębokim piachem,
  • elementy SuperEnduro.
Format zawodów oraz szczegóły rejestracji na Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro

– Tegoroczna trasa będzie zdecydowanie bardziej wymagająca i trudniejsza, niż trasa pierwszej edycji HERO Challenge, która odbyła się w 2020 roku.
Powstaną całkowicie nowe, techniczne sekcje. Zadbamy także o to, aby w newralgicznych punktach trasa była szeroka i posiadała kilka optymalnych linii przejazdu. Obecnie rozmawiamy również o włączeniu do trasy sypkich i wysokich hałd, które znajdują się w okolicy torów MXDG
– powiedział Tomasz Gagat – pomysłodawca i organizator zawodów HERO Challenge.

Jak wygląda formuła zawodów?

Podczas sobotniego prologu każdy zawodnik startuje indywidualnie. Pętla liczyć będzie 15-20 minut. Uczestnicy będą mogli ją pokonać dwukrotnie, a do wyniku liczyć się będzie lepszy czas.

Wieczorny prolog w centrum miasta Dąbrowa Górnicza

28 riderów z najlepszymi czasami zakwalifikuje się do wieczornego wyścigu SuperEnduro w niesamowicie klimatycznym miejscu zlokalizowanym w sercu Dąbrowy Górniczej – Fabryce Pełnej Życia. To kompleks opuszczonych, starych fabryk w ścisłym centrum miasta, gdzie powstanie specjalnie przygotowany tor przebiegający przez byłe zakłady.
Wyścig odbędzie się wieczorem przy sztucznym oświetleniu i akompaniamencie elektryzującej muzyki. Zawodnicy będą walczyć o lepszą pozycję startową podczas niedzielnego wyścigu. Wejście dla kibiców jest darmowe.

Niedzielny wyścig główny

Zawodnicy zostaną podzieleni na trzy grupy zgodnie z czasami uzyskanymi w sobotnim prologu. Poranek rozpocznie się 1,5-godzinnym wyścigiem dla pierwszej grupy, a zaraz za nim dla grupy drugiej. Na bramce startowej trzeciej, najmocniejszej grupy, stanie 80 zawodników z najlepszymi czasami z prologu, którzy zmierzą się w 3-godzinnym wyścigu głównym.
Rejestracja na zawody rusza już 23 czerwca o godzinie 9:00. Limit miejsc podczas zawodów wynosi jedynie 350 osób – kto pierwszy ten lepszy!

Format zawodów oraz szczegóły rejestracji na Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro

Wpisowe na Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro – HERO Challenge wynosi 150 Euro, a w jego ramach zawodnicy otrzymają:

  • dwa dni rywalizacji z najlepszymi zawodnikami świata podczas pierwszej, historycznej odsłony Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro w Polsce,
  • unikatową bluzę zawodów (pamiętaj, aby podczas rejestracji podać prawidłowy rozmiar bluzy),
  • miejsce na namiot/kamper na paddocku obok takich teamów jak KTM, Husqvarna, Sherco czy Gas Gas – każdy uczestnik otrzyma również opaskę dla osoby towarzyszącej,
  • miejsce dla motocykla w strzeżonym parku maszyn,
  • dostęp do pryszniców, prądu, toalet oraz myjek dla motocykli.

Wydarzenie skierowane jest zarówno do amatorów (bez licencji), jak i profesjonalistów rywalizujących o punkty w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata.

Zawodnicy będą mogli zarejestrować się w jednej z sześciu klas startowych: PRO, Expert, Expert Masters, Kobiety, Hobby oraz Hobby Masters. Każdy z nich, bez względu na wybraną kategorię, otrzyma wyjątkową możliwość startu ramię w ramię ze światową czołówką tej wymagającej dyscypliny. Sława i splendor czekają już za rogiem!

Weź udział w pierwszej, niepowtarzalnej odsłonie Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro w naszym kraju i wspólnie stwórzmy historię polskiego motosportu. Niezapomniane emocje i hektolitry adrenaliny gwarantowane!

Więcej informacji na STRONIE oraz na Facebooku.
Wydarzenie znajdziecie TUTAJ.

Organizator: Agencja Sport UP

Strona cyklu Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro

Partnerzy

facebook youtube