Sample Image
Historyczny triumf Błażusiaka
Pokaż wszystkie

III runda MP w Strykowie

W dniu 14 czerwca 2009 r. na torze motocrossowym im. Kazimierza Witczaka w Strykowie przy pięknej słonecznej pogodzie odbyła się III runda Indywidualnych Międzynarodowych Motocrossowych Mistrzostw Polski.

Obfite deszcze przed zawodami sprawiły, że to sama natura przygotowała odpowiednio tor do motocrossowej rywalizacji, natomiast niedzielne słońce przyciągnęło liczną publiczność. Zawody przeprowadzono w 3 klasach ‑ MX65, MX2 Junior i MX1.

W klasie MX 65 bezkonkurencyjni byli: Gabriel Chętnicki (LKS Jastrząb Lipno) oraz Szymon Staszkiewicz, którzy uzyskali po 47 punktów.

Klasę MX2 Junior zdecydowanie opanowali zawodnicy z klubu KM Cross Lublin EkoKlinkier: 1. miejsce – Tomasz Wysocki, 2. miejsce – Bartosz Piątek, 4. miejsce – Jakub Piątek, 5. miejsce – Filip Więckowski, 16. miejsce – Daniel Stachyra, 23. miejsce – Patryk Stachyra.

W klasie MX 1 wygrali faworyci: 1. miejsce zajął Łukasz Lonka – AP Głogów, 2. miejsce Łukasz Kurowski – AMK Drwęca Ostróda. Znakomicie pojechał też Jiri Henrych z Czech, który zajął 3. miejsce. O podium w klasyfikacji zawodów otarł się Łukasz Kędzierski – KM Cross Lublin EkoKlinkier, który w 1. wyścigu był 3.

Kolejna runda Mistrzostw Polski w klasach MX2 Junior, MX1, MX65 odbędzie się 26 lipca 2009 w Lipnie.