Mocna reprezentacja Polski powalczy o podium na Dakarze 2021
26 listopada 2020
Zaktualizowany kalendarz AMA Supercross 2021
27 listopada 2020
Pokaż wszystkie

Jonny Walker rozstaje się z Red Bull KTM Factory Racing

KTM potwierdził odejście Jonny’ego Walkera z zespołu Red Bull KTM Factory Racing za obopólną zgodą. Ze względu na restrukturyzację w zespole, związaną ze zmianami wprowadzonymi w programie enduro w ciągu ostatnich kilku sezonów, KTM nie był w stanie kontynuować współpracy z Jonnym w 2021 roku.

Jonny rozpoczął swoją przygodę hard enduro na maszynach KTM w 2010 roku, po udanej karierze trialowej. Jako 19-latek piął się w górę w rankingach enduro, zanim podpisał swoją pierwszą oficjalną umowę z KTM w 2011 roku. Wkrótce po tym, jak Walker przeszedł do zespołu Red Bull KTM Factory Racing, w 2012 roku wygrał Erzbergrodeo, który skutecznie obronił w 2013.

W 2015 roku Jonny wzniósł swoją jazdę na wyższy poziom, umacniając się na pozycji jednego z najlepszych zawodników ekstremalnego enduro po zwycięskich zawodach The Tough One, Red Bull Romaniacs, Red Bull Hare Scramble, Hell’s Gate i Red Bull 111 Megawatt. Pomimo wielu kontuzji, które sprawiały, że miewał częste przerwy od motocykla, przez kilka następnych lat, sympatyczny Brytyjczyk zajmował miejsca na podium w wielu ekstremalnych wyścigach enduro i mistrzostwach WESS.

KTM pragnie podziękować Jonny’emu za wszystko, co przez lata osiągnął razem z KTM i zespołem Red Bull KTM Factory Racing, w tym za sukcesy w ekstremalnym enduro i mistrzostwach świata SuperEnduro. KTM życzy Jonny’emu wszystkiego najlepszego na przyszłość.

Fabio Farioli (kierownik zespołu Red Bull KTM Factory Racing): Po pierwsze, chcielibyśmy bardzo podziękować Jonny’emu za wszystko, co osiągnął w KTM Factory Racing. Przez lata mieliśmy dobre czasy i niesamowite wyniki – w tym zwycięstwa na niektórych z najtrudniejszych imprez hard enduro, a także w Mistrzostwach Świata SuperEnduro. Był ważną częścią naszego zespołu i był integralną częścią naszego sukcesu. Pomimo naszych najlepszych starań nie byliśmy w stanie wynegocjować umowy, która pozwoliłaby Jonny’emu pozostać w drużynie. Życzymy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość.

Partnerzy

facebook youtube