Rafał Sonik: serce ciągnie na Dakar, rozsądek każe zostać
26 listopada 2020
Jonny Walker rozstaje się z Red Bull KTM Factory Racing
27 listopada 2020
Pokaż wszystkie

Mocna reprezentacja Polski powalczy o podium na Dakarze 2021

Sezon 2021 zainaugurujemy największym świętem w świecie rajdów pustynnych. Już 3. stycznia Arabia Saudyjska ponownie zabrzmi warkotem maszyn topowych zawodników globu rozpoczynając tym samym kolejną edycję Rajdu Dakar – wydarzenia, na które co roku czekają wszyscy miłośnicy off-roadowej jazdy. W rywalizacji udział weźmie 13 Polaków.  

Już po raz drugi wyścig zostanie rozegrany na Bliskim Wschodzie, na terenie ogromnej pustyni. Jak twierdzą sami organizatorzy, obszar zeszłorocznej edycji był jedynie przedsmakiem topografii tego terenu. W 2021 rozległe i różnorodne krajobrazy sprawią, że uczestnicy wkroczą na nieznane terytorium.

Na trasie zaplanowano dwie pętle (etap 3. oraz 9.), aby jak najlepiej odkryć wszystkie niespodzianki terenu. Jednocześnie pozwoli to załogom pomocniczym na chwilę wytchnienia.

Zaplanowany etap maratoński, liczący 737 km, idealnie odda ducha rajdów pustynnych jak i samego Dakaru. Sprawdzi w jaki sposób zawodnicy potrafią zarządzać sprzętem oraz przetestuje ich wytrzymałość. Motocykliści, kierowcy i piloci będą musieli racjonalnie korzystać ze swoich fizycznych, psychicznych, strategicznych i technicznych zasobów pamiętając, aby zostawić zapasy na ostatnie kilometry.

Aby jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo uczestników, organizatorzy ogłosili, że podczas edycji 2021 przyświecać im będzie hasło „umiejętności ponad prędkość”. Nowa trasa ma na celu zmniejszenie długości i ilości szybkich odcinków, przy jednoczesnym podkreśleniu techniki jazdy oraz umiejętności nawigacyjnych.

Na liście startowej znalazło się 321 pojazdów: 108 motocykli, 20 quadów, 124 samochody i SSV oraz 32 ciężarówki. 26 maszyn zadebiutuje w nowej kategorii „Dakar Classic” przeznaczonej dla samochodów osobowych i ciężarowych zbudowanych przed 2000 rokiem.

W 43. edycji Dakaru udział weźmie mocna, polska reprezentacja:

  • Adam Tomiczek #20 – motocykl/ORLEN Team
  • Maciek Giemza #22 – motocykl/ORLEN Team
  • Konrad Dąbrowski #63 – motocykl/Duust Rally Team
  • Jacek Bartoszek #110 – motocykl/Duust Rally Team
  • Kamil Wiśniewski #155 – quad/ORLEN Team
  • Arkadiusz Lindner #170 – quad/Lindner 91 Team
  • Jakub Przygoński #307 – samochód/Overdrive Toyota
  • Aron Domżała/Maciej Marton #406 – SSV/Monster Energy Can-Am
  • Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk #424 – SSV/ Energylandia Rally Team
  • Marek Goczał/Rafał Marton #430 – SSV/Energylandia Rally Team

Zawodnicy to nie jedyny biało-czerwony akcent podczas Rajdu Dakar. Już kolejny rok z rzędu polska marka odzieżowa Diverse aktywnie włącza się w organizację tego legendarnego wydarzenia, zostając Partnerem Technicznym rajdu. W odzież Diverse Extreme Team ze słynnym Beduinem – logotypem Dakaru – ubrani będą organizatorzy, a także członkowie teamu DEXT: Arkadiusz Lindner, zwycięzca jednego z etapów 2020 w kategorii quad oraz Konrad Dąbrowski, syn znanego dakarowego weterana Marka Dąbrowskiego. Zadebiutuje on w wydarzeniu w kategorii motocykli, zostając tym samym najmłodszym polskim uczestnikiem rajdu.

Dla kibiców i fanów rajdu przygotowana została specjalna kolekcja odzieży i akcesoriów sygnowanych znakiem DAKAR, dostępna w sprzedaży na paddocku wydarzenia, a także w sklepach sieci Diverse oraz online na www.diversesystem.com

Aby być na bieżąco z najświeższymi informacjami dotyczącymi Rajdu Dakar i wynikami Polaków, zapraszamy do śledzenia oficjalnych kanałów Diverse Extreme Team na: Instagramie i Facebooku oraz stronie www.

Partnerzy

facebook youtube