Krzysztof Jarmuż wystartuje w Afriquia Merzouga Rally 2018
14 kwietnia 2018
Ile kosztuje motocross
Motocross, enduro: przygotowanie i wyjazd na zawody. Część II.
15 kwietnia 2018
Pokaż wszystkie

Już jutro MXGP Portugalii na torze w Aguedzie

Zawodnicy MXGP nie mieli za wiele czasu na odpoczynek. W miniony weekend ścigali się we Włoszech, a teraz przenieśli się do Portugalii, gdzie na torze Agueda odbędzie się w ten weekend Grand Prix. Portugalskie GP powróciło do kalendarza Mistrzostw Świata w zeszłym roku i od razu dostarczyło kibicom wiele emocji za sprawą rywalizacji pomiędzy kolegami z zespołu Red Bull KTM Factory Racing Antonio Cairolim i Jeffreyem Herlingsem.

 

MXGP

 

W zeszłym tygodniu to Jeffrey Herlings mógł cieszyć się ze zwycięstwa na „terenie” Antonio Cairolego w Trentino. Wygrana we Włoszech sprawiła, że to Holender został liderem klasyfikacji generalnej. Jednak to jest już przeszłość i przed nam solidna porcja ścigania się w Portugali, gdzie w 2017 roku zwyciężył Cairoli. Mimo słabszego występu Włoch nadal jest faworytem. AC222 doskonale wie jak sobie radzić w Portugali, gdzie wygrywał już wielokrotnie. Clement Desalle z Monster Energy Kawasaki Racing Team w zeszłym tygodniu zaliczył 2 – najlepsze w tym roku miejsce. 4 w klasyfikacji generalnej Romain Febvre z Monster Energy Yamaha Factory ma tylko 6 punktów przewagi nad kolejnym zawodnikiem, którym jest Gautier Paulin z Rockstar Energy Husqvarna.

 

MX2

 

Pierwszą porażkę w tym sezonie zaliczył Pauls Jonass z Red Bull KTM Factory Racing, który przegrał w Trentino ze swoim kolegą zespołu Jorge Prado. Thomas Covington z Rockstar Energy Husqvarna Facotry Racing oraz Henry Jacobi z STC Husqvarna starają się utrzymywać tempo fabrycznych zawodników KTM i nie stracić ich z oczu. Cały czas w grze pozostaje także kilku innych zawodników jak Thomas Kjer Olsen, Ben Watson i Conrad Mewse.

Partnerzy

facebook youtube