13 stycznia 2021
AMA Supercross: wyniki inauguracyjnej rundy w Houston [VIDEO]
18 stycznia 2021

Kevin Benavides wygrywa Rajd Dakar 2021

Kevin Benavides wygrywa Rajd Dakar 2021. Swoje zwycięstwo przypieczętował dzisiaj na mecie w Dżuddzie, po dwunastu wyczerpujących etapach. Jego kolega z zespołu i zeszłoroczny zwycięzca, Ricky Brabec zajął drugie miejsce. San Sunderland z zespołu KTM zajął trzecie miejsce w klasyfikacji rajdu.

Dzisiejszy etap był dla Kevina Benavidesa formalnością. Argentyńczyk, po tym jak wyprzedził Sama Sunderlanda, jechał w błyskawicznym tempie do mety, aby zminimalizować stratę do prowadzącego na etapie Ricky’ego Brabeca.

Zawodnicy zapewnili zespołowi Monster Energy Honda zwycięstwo w wyścigu oraz wynik 1-2, którego Honda nie miała od 1987 roku, kiedy to Cyril Neveu wygrał, a Edi Orioli zajął drugie miejsce. Franco Picco, który nadal się ściga, zajął wtedy czwarte miejsce.

Kevin Benavides po raz pierwszy wygrywa Rajd Dakar

To pierwszy tytuł dla argentyńskiego zawodnika i kolejny historyczny wynik Hondy, która dominowała przez cały Dakar 2021. Przez dwanaście trudnych dni zespół Hondy przewodził, wypełniając swoją misję drugi rok z rzędu.

Nasz jedyny motocyklista, który dojechał do mety – Konrad Dąbrowski uzyskał dzisiaj 28. czas. Najmłodszy Polak startujący w Dakarze zakończył zmagania na 28. miejscu w klasyfikacji generalnej. Wielkie gratulacje!

Legenda Enduro, David Knight, był dziś 20. i w generalce zajął 24. miejsce, a mistrz freestyle motocrossu, Libor Podmol dopiero 49., a w klasyfikacji uplasował się na 31. miejscu.

Szczegółowe wyniki tegorocznego rajdu znajdziecie TUTAJ.