Szalona noc w Houston. Wyniki drugiej rundy AMA Supercrossu [VIDEO]
20 stycznia 2021
Freestyle Family, czyli FMX w czasach zarazy
25 stycznia 2021
Pokaż wszystkie

Kevin Strijbos podpisał kontrakt z Gebben Van Venrooy Racing

Kiedy inni weterani: Clement Desalle, Tanel Leok i Gautier Paulin przeszli na sportową emeryturę pod koniec ubiegłego sezonu, dobrze jest widzieć, że Kevin Strijbos podpisał kontrakt z Gebben Van Venrooy Racing na sezon 2021.

Zespół Gebben Van Venrooy Yamaha Racing potwierdził już udział Calvina Vlaanderena i Brenta van Donincka w sezonie Mistrzostw Świata MXGP 2021, ale okazało się, że ma w zanadrzu jeszcze jednego zawodnika.

Doświadczony Belg, Kevin Strijbos, będzie trzecim zawodnikiem w holenderskiej drużynie MXGP. Zespół jest przekonany, że wniesie swoją wiedzę i doświadczenie, aby w nadchodzącym sezonie team mógł startować jeszcze lepiej.

Strijbos weźmie udział w Mistrzostwach Świata MXGP, a także w Mistrzostwach Holandii w Motocrossie. Belg ma duże doświadczenie w rozwijaniu motocykli i pomoże zespołowi również w testach.

Mistrzostwa Świata MXGP planowo mają się rozpocząć w Omanie 2-3 kwietnia, a zespół jest bardzo zmotywowany przed nadchodzącym sezonem.

Kevin Strijbos:Podpisałem kontrakt z Gebben Van Venrooy Yamaha na rok 2021. Cieszę się, że zrobili wszystko, co w ich mocy, aby to zadziałało. Poza tym z mojej strony również chciałem, aby to działało i zrobiliśmy to najlepiej, jak potrafiliśmy. Bardzo się cieszę, że udało nam się znaleźć porozumienie i nawiązać współpracę na kolejny rok.
Nie mogę się doczekać powrotu do Yamahy, myślę, że to świetny motocykl już w wersji podstawowej. Patrząc na zeszły rok, myślę, że motocykle Gebben van Venrooy są naprawdę dobre, więc nie mogę się doczekać, kiedy zarzucę nogę na motocykl i zobaczę, jak jedzie. Chcę podziękować Gebben Van Venrooy Racing za tę możliwość, moim sponsorom, szczególnie HENS, ponieważ są ze mną przez cały czas, odkąd ścigam się w GP. HENS jest moim przyjacielem, prywatnym sponsorem i zawsze bardzo mi pomagał, więc wielkie dzięki za to, że wszystko działa. Jestem zadowolony z tego, jak wszystko wygląda na nadchodzący sezon.

Klaas Hattem (menedżer zespołu): Zespół Gebben Van Venrooy Yamaha z przyjemnością potwierdza umowę z Kevinem Strijbosem. Zespół jest zachwycony, że ma tak doświadczonego kierowcę, który może wesprzeć młodszych zawodników w ich dalszym rozwoju w MXGP. Kevin weźmie udział w Mistrzostwach Świata MXGP w 2021 roku, a także w rozwoju Yamahy YZF450 dla zespołu.

Nie ma wątpliwości, że doświadczenie Kevina może pomóc w uzyskaniu większej równowagi w zespole. Ważne jest, aby zawodnicy mieli punkt odniesienia podczas treningu, który sprawi, że będą mogli się wzajemnie wzmacniać. Kevin Strijbos ma duże doświadczenie, jest dobrze zorganizowany i z pewnością może przyczynić się do wniesienia zespołu na wyższy poziom.

Więcej o teamie znajdziecie na ich Facebooku.

Partnerzy

facebook youtube