I runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto na Autodromie Słomczyn
21 maja 2021
Gra Mad Skills Motocross 3 jest już dostępna
27 maja 2021
Pokaż wszystkie

Laia Sanz wraca do Mistrzostw Świata w Trialu

Laia Sanz ogłosiła, że ​​będzie walczyć o kolejny tytuł w Mistrzostwach Świata TrialGP 2021. Seria rozpocznie się 11 czerwca we Włoszech 11. Sanz, teraz również ambasador marki GASGAS, mówi, że „ściga się dla zabawy” i zostawia drzwi otwarte na inne dyscypliny. Czy będzie to także powrót do EnduroGP?

Laia Sanz wraca do Mistrzostw Świata w Trialu

– Bardzo się cieszę, że znów będę startować w trialu! – mówi 13-krotna mistrzyni świata w tej dyscyplinie, pięciokrotna mistrzyni świata Enduro i 11-krotna finalistka Rajdu Dakar, która chce wrócić do swoich korzeni.

– Zawsze uwielbiałam trial, a możliwość powrotu z GASGAS’em jest po prostu idealna – dodaje Laia, która planowała powrót w 2020 roku, ale została zmuszony do odłożenia go z powodu zachorowania na boreliozę. – Albert, menadżer zespołu, jest świetnym facetem i świetnym kierowcą, więc wiem, że będzie w stanie mi bardzo pomóc. Motocykl sprawuje się bardzo dobrze, więc zamiast testować, mogłam skupić się na odzyskaniu umiejętności potrzebnych do rywalizacji na najwyższym poziomie i czuję, że teraz mi się to udaje.

– Minęło osiem lat od mojego ostatniego sezonu w TrialGP, więc oczywiście straciłem część swoich umiejętności, ale czuję się dobrze i każdego dnia czuję się coraz bardziej komfortowo na motocyklu. Poza TrialGP nominacja na Ambasadora Marki GasGas jest dla mnie czymś wielkim.

Laia Sanz wraca do Mistrzostw Świata w Trialu

Sanz wspomniała, że ​​może wystartować w niektórych pojedynczych wyścigach na innych motocyklach GASGAS.

– Rozpoczęliśmy naszą wspólną podróż w zeszłym roku, więc kontynuowanie tej współpracy i lepsze poznanie wszystkich motocykli jest naprawdę ważne. Nie tylko jeździ się na nich naprawdę przyjemnie, ale też świetnie nadają się do treningu i kto wie, może wezmę udział w jednorazowych wyścigach dla zabawy.

Albert Cabestany, kierownik zespołu GASGAS Factory Racing Trial: Laia jest ambitna, ale zdaje sobie sprawę, że od kilku lat nie bierze startowała w trialu. Powrót Laii do tej dyscypliny to świetna wiadomość, nie tylko dla całego zespołu GASGAS, ale także dla sportu. Byłoby wspaniale mieć kogoś, kto może rzucić wyzwanie Emmie Bristow.

A jeśli chodzi o te pojedyncze wyścigi, czy zobaczymy ją z powrotem w EnduroGP? Mamy taką nadzieję.

Partnerzy

facebook youtube