Luc Ackermann wraca na fotel lidera Mistrzostw Świata FMX
26 sierpnia 2019
X Games: motocykle zawitają do Oslo!
28 sierpnia 2019
Pokaż wszystkie

W minioną niedzielę, w Daqing odbyła się siódma runda Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie. Po sobotnich zmaganiach kolejny komplet punktów był do zgarnięcia, więc zawodnicy ponownie dali z siebie wszystko, aby z Chin wywieźć tych punktów jak najwięcej. Podobnie jednak jak w sobotę, w niedzielę na torze dominował Luc Ackermann, który do Niemiec wrócił z bogatszy o 40 punktów i umocnił się na fotelu lidera.

Najpierw jednak kwalifikacje. Hannes Ackermann, który w sobotę ucierpiał w skutek wypadku, przezwyciężył ból i mimo wszystko wystartował również w niedzielę. Niestety nie był w stanie awansować do finału. Na pierwszej rundzie rywalizację zakończyli również Hitoshi Takahashi i Brice Izzo.

Kai Haase i Filip Podmol mogą uznać wyjazd do Daqing za bardzo udany. Kai w sobotę był szósty, a w niedzielę piąty. Natomiast Filip w sobotę stanął na najniższym stopniu podium, a w niedzielę uplasował się tuż za nim – na czwartej pozycji. Edgar Torronteras, który mimo najdłuższego stażu, dopiero w ten weekend zaliczył swój debiut w Mistrzostwach Świata ukończył niedzielną rywalizację na szóstym miejscu.

Batalia o miejsca na podium rozegrała się pomiędzy Maikelem Melero, Adamem Jonesem i Luckiem Ackermannem. Po sobotnim upadku przy Flair, Maikel Melero postawił w niedzielę na „bezpieczny” przejazd. Zrezygnował z użycia quarter pipe’a i z California Roll. Jako podwójnie punktowany wykonał Front Flip no Hand i zajął tym samym trzecie miejsce i zyskał 16 punktów do generalki.

Przejazd pełen wyjątkowych tricków i stylu to wizytówka Adam Jonesa. Nie inaczej było w niedzielę. Amerykanin bardzo dobrze czuł się na torze w Daqing i było ewidentnie widać, że dobrze się bawi. Cliffhanger Flip, Double Grab Flip, Dead Body Flip oraz Turntable i McMetz to Heelclicker dały mu dobrą notę i drugie miejsce.

Ostatni na torze pojawił się Luc Ackermann. Znany ze swojego żywiołowego, a czasami wręcz agresywnego, stylu Niemiec odpalił swoją petardę tricków. Front Flip, Flair, 360-tka Nac, Surfer Tsunami Flip to tylko niektóre ewolucje z jego przejazdu, który oczywiście zwieńczył idealny podwójny Backflip.

Luc wywiózł z Chin komplet 40 punktów i umocnił się na fotelu lidera: „To były dwa niesamowite wieczory w Daqing. Dwa idealne finałowe przejazdy. Wywalczyłem małą przewagę w generalce. To dobrze dla mnie, ale I tak musze pozostać skupionym. To będzie ciężka praca, ponieważ Maikel będzie naciskał podczas kolejnej rundy. – powiedział Luc.

Za trzy tygodnie NIGHT of the JUMPs powróci do Hamburga, gdzie odbędzie się rywalizacja zespołowa drużyn FMX. Kapitanem teamu niemieckiego, który będzie bronić zeszłorocznego tytułu mistrzowskiego, będzie nie kto inny, jak właśnie Luc Ackermann. Natomiast finałowa runda indywidualnych Mistrzostw Świata FMX odbędzie się 14 grudnia w Sofii. To daje sporo czasu wszystkim zawodnikom, a szczególnie Maikelowi Melero, który prawdopodobnie za wszelką cenę będzie chciał zdobyć tytuł Mistrza Świata po raz szósty z rzędu.

WYNIKI Daqing – niedziela 25.08.2019

1. Luc Ackermann                  377

2. Adam Jones                       335

3. Maikel Melero                     325

4. Filip Podmol                       305

5. Kai Haase                          301

6. Edgar Torronteras              272

7. Brice Izzo                          249

8. Hitoshi Takahashi            228

9. Hannes Ackermann             104

KLASYFIKACJA GENERALNA MŚ FMX (po 7 rundzie)

1. Luc Ackermann                  129

2. Maikel Melero                     120

3. Pat Bowden                       74

4. Adam Jones                       68

5. Filip Podmol                       66

6. Kai Haase                          53

7. Libor Podmol                      42

8. Javier Villegas                    41

9. Rob Adelberg                     40

10. Hannes Ackermann           38

11. Leonardo Fini                   36

12. Brice Izzo                        35

13. Petr Pilat                         29

14. Edgar Torronteras             20

15. Hitoshi Takahashi          16

16. Jeremy Rouanet               12

17. Fred Kyrillos                     12

18. Mat Rebeaud                      7

Więcej na: www.NIGHToftheJUMPs.com
zdjęcia: NIGHT of the JUMPs
dodała: Ruda

Partnerzy

facebook youtube