Wyniki II rundy Pucharu Polski w Motocrossie [ZDJĘCIA]
24 czerwca 2021
Mistrzostwa Polski ORLEN MXMP wystartują w Strykowie
29 czerwca 2021
Pokaż wszystkie

Mikołaj Tempka po reaktywacji pokazów [WYWIAD]

Mikołaj Tempka to zawodnik Freestyle Family, który jest najmłodszym polskim kierowcą wykonującym od zeszłego roku Backflipa. Mikołaj w czasie pandemii ostro trenował, ale FMX to przede wszystkim występy przed publicznością. Po długiej przerwie wreszcie pokazy niedawno ruszyły.

Co mówi Mikołaj Tempka po reaktywacji pokazów?

–  Cześć Mikołaj! Co u ciebie?

Mikołaj Tempka:Siemanko! Powoli do przodu. Dla mnie sezon ledwo się zaczął, także latam całymi dniami!

– Widzieliśmy, że pierwszy pokaz po przerwie za tobą. Powiedz nam coś więcej

MT:Dokładnie! W końcu, po prawie rocznej przerwie udało nam się dać pokaz! Razem z Freestyle Family polataliśmy na Motosercu w Warszawie.

– Wyjaśnij niewtajemniczonym, czym jest Motoserce?

MT:To ogólnopolska akcja zbiórki krwi organizowana przez motocyklistów zrzeszonych przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Super akcja! Zbiórka krwi, pokazy Freestyle Motocrossu i koncerty znanych zespołów, m.in.: IRA czy ExMaanam. Czyli przyjemne z pożytecznym!

– Jak to jest wrócić po takiej przerwie do pokazów?

MT:Zdecydowanie nie było łatwo. Pierwszy skok na mobilne lądowanie, tym bardziej po takiej przerwie, jest bardzo stresujący. Finalnie pierwszy trening udał się naprawdę dobrze, oblataliśmy lądowanie, wszystkie tricki były perfekcyjne.

– Czym różni się lądowanie mobilne od ziemnego?

MT:Mobilne lądowanie to ciężarówka z stalowo-drewnianą konstrukcją imitującą klasyczne ziemne lądowanie. Latanie na taką konstrukcję jest mniej bezpieczne. Po pierwsze, jest dużo twardsze, niż ziemia, a po drugie, ma mniejsze wymiary (jest niższe i krótsze), dlatego zakres, w którym możemy wylądować zdecydowanie się zmniejsza. Poza tym to skok jak każdy inny 🙂

– Czy publiczność dopisała?

MT:Oczywiście! Mieliśmy trzy pokazy w ciągu jednego dnia i na każdym było pełno ludzi! Tak jak my byliśmy głodni latania, tak kibice tęsknili za widowiskiem. A po pokazie standardowo ustawiła się kolejka po zdjęcia i autografy!

– To gdzie widzimy się następnym razem?

MT:Póki co wszystko jeszcze stoi pod znakiem zapytania, ale dogrywamy różne imprezy. Planowo 11 września ma odbyć się Freestyle Heroes w Gliwicach. Mam nadzieję, że wszystko wypali. Wpadajcie na moje socjale: Facebook oraz Instagram, na których na bieżąco wrzucam informacje.

– W takim razie powodzenia i do zobaczenia!

MT: Dzięki! Oby jak najszybciej!

Zdjęcia: Michał Pawlak

Partnerzy

facebook youtube