Rejestracja na Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro rusza już jutro
22 czerwca 2021
Mikołaj Tempka po reaktywacji pokazów [WYWIAD]
28 czerwca 2021
Pokaż wszystkie

Wyniki II rundy Pucharu Polski w Motocrossie [ZDJĘCIA]

Po raz drugi w tym sezonie zawodniczki i zawodnicy pojechali w Pucharze Polski w Motocrossie. Na starcie stanęło 209 kierowców, którzy ścigali się w dziewięciu klasach.

Sprawdźcie wyniki II rundy Pucharu Polski w Motocrossie

W klasie kobiet, równych sobie nie miała Karolina Jasińska. Zawodniczka CAMK Człuchów dwukrotnie meldowała się na mecie jako pierwsza. Na drugim miejscu wymieniały się natomiast Wiktoria Kupczyk i Oliwia Wiśniewska. Wynik 3-2 dał Wiktorii drugie miejsce, a Oliwia z wynikiem 2-3 zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji dnia. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajmuje Jasińska, drugie ze stratą 28 punktów Wiśniewska, a trzecia jest Kupczyk, która traci do liderki 36 punktów.

W klasie MX65 najlepszy był Michał Psiuk. Zawodnik MX Lipno wyjechał z Chojny z kompletem punktów. Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Hubert Biżek, który na mecie meldował się odpowiednio jako drugi i trzeci. Trzecie miejsce wywalczył Oskar Jażdżewski, który rywalizację ukończył z wynikiem 4-2. W klasyfikacji sezonu pierwsze miejsce zajmuje Psiuk z dorobkiem 178 punktów. Tylko dwa punkty traci do niego Jażdżewski, a trzecie miejsce ze stratą 14 punktów zajmuje Biżek.

W klasie MX85 dwukrotnie na mecie jako pierwszy meldował się Bartosz Jaworski. Na drugim miejscu zamiennie dojeżdżali Dawid Zaremba i Filip Seniuk. I to oni podzielili pomiędzy siebie miejsca na podium. Seniuk zajął drugie, a Zaremba trzecie. Kacper Andrzejewski, który dwukrotnie był trzeci znalazł się tuż za podium. W generalce liderem jest Jaworski, za nim plasuje się Andrzejewski ze stratą 24 punktów, a trzecie miejsce zajmuje Zaremba.

W klasie MX Junior dominował Aleksander Świrczak, który dwukrotnie nie dał szans rywalom. Drugie miejsce z wynikiem 2-2 wywalczył Jan Kotowicz, a trzecie z rezultatem 3-4 Wiktor Sobiech. Tuż za podium uplasował się Seweryn Gazda, który nie startował w poprzedniej rundzie Pucharu Polski, a w Chojnie uzyskał wynik 5-3. W tabeli, pierwsze miejsce zajmuje Aleksander Świrczak, który ma na swoim koncie komplet punktów. Drugie miejsce to Jan Kotowicz, a trzecie Jan Rompkowski.

W klasie MX Open zwyciężył Jakub Barczewski, który dwukrotnie był na mecie pierwszy. Drugie miejsce wynikiem 2-2 wywalczył Marcin Bandosz, a trzecie Krzysztof Kudłaty (3-5). W klasyfikacji generalnej prowadzi Barczewski (179) przed Bandoszem (166) i Damianem Bykowskim (152).

W klasie MX Masters w tym sezonie Maciejowi Zdunkowi pojawiła się silna konkurencja w postaci Karola Kędzierskiego. Pierwszy wyścig w Chojnie wygrał Kędzierski, a Zdunek był drugi. W drugim biegu role się odwróciły – to Zdunek pierwszy zameldował się na mecie, a Kędzierski był drugi. Dwukrotnie trzecie miejsce zajął Paweł Wizgier. W klasyfikacji dnia wyniki wyglądały następująco: pierwszy Zdunek, drugi Kędzierski, a trzeci Wizgier. W takiej samej kolejności zawodnicy zajmują miejsca w klasyfikacji sezonu.

W kategorii MX Masters 50+ najlepszy był Janusz Piotrowski, drugie miejsce zajął Wiesław Wiśniewski, a trzecie Mariusz Bukowski. W tabeli prowadzi Piotrowski przed Bukowskim i Andrzejem Szalbierzem, który nie startował w Chojnie.

Przy okazji Pucharu Polski rozegrano również Mistrzostwa Polski w Quadcrossie, w których triumfował Kacper Mieszkowski przed Damianem Rajczykiem i Wiktorem Kuśmierczakiem, oraz wyścigi klas MX B i MX C. W klasie na licencję B triumfował Daniel Tarasiewicz, a na licencję C Jakub Matuszczak.

Puchar Polski powróci we wrześniu, a już za dwa tygodnie, 3 i 4 lipca, zawodniczki i zawodnicy zmierzą się w pierwszej rundzie Mistrzostw Polski ORLEN MXMP w Strykowie.

Szczegółowe wyniki znajdziecie na STRONIE.

Zdjęcia: MarGaret Photography

Partnerzy

facebook youtube