Wyniki inauguracyjnej rundy MXGP 2021 [VIDEO]
14 czerwca 2021
Rafał Sonik wrócił do ścigania i stanął na podium
15 czerwca 2021

Mistrzostwa Europy EMX65 i EMX85. Jak poszło Polakom?

Trzecia runda Mistrzostw Europy strefy północno-wschodniej pojechała w miniony weekend na Litwie. Nasi reprezentanci nie zawiedli i wywalczyli dobre wyniki.

W klasie EMX65 wystartowali: Michał Psiuk i Bartłomiej Kwiatkowski. Michał dwukrotnie zajął piąte miejsce i również na piątym ukończył trzecią rundę mistrzostw. W klasyfikacji generalnej nasz reprezentant zajmuje trzecie miejsce, za Lucasem Leokiem i Enriko Peilmanem. Bartłomiej Kwiatkowski w obu wyścigach uzyskał 19. rezultat i takie miejsce zajął w klasyfikacji rundy. W klasyfikacji generalnej, po starcie w dwóch z trzech rund, plasuje się na 22. miejscu.

W klasie EMX85 wystartowała trójka Polaków. Bartosz Jaworski w pierwszym wyścigu dojechał do mety na piątym miejscu, a w drugim na drugim. Wynik 5-2 pozwolił naszemu zawodnikowi na zajęcie trzeciego miejsca na podium. W klasyfikacji generalnej Jaworski zajmuje drugie miejsce za Semenem Rybakovem ze stratą 31 punktów. Dawid Zaremba w pierwszym biegu był 9., a w drugim 11. Taki wynik dał Dawidowi 10 rezultat w klasyfikacji rundy. Po startach w dwóch z trzech rund Zaremba zajmuje 12. miejsce w generalce. Z kolei Filip Seniuk w pierwszym biegu był 12., a w drugim 15. Filip zajął 13. miejsce i takie samo zajmuje w klasyfikacji generalnej.

Do końca rywalizacji w strefie północno-wschodniej pozostały już tylko dwie rundy. Najbliższa odbędzie się 17-18 lipca w estońskim Parnu.