Wyniki pierwszej rundy AMA Pro Motocrossu 2023. Bracia Lawrence nie dają szans rywalom w Pala [VIDEO]
30 maja 2023
Wyniki 8 rundy MXGP 2023. Herlings z rekordem zwycięstw wszech czasów [VIDEO]
6 czerwca 2023
Pokaż wszystkie

Mistrzostwa Polski w Motocrossie wystartują już w ten weekend w Lipnie

Pierwsza runda tegorocznych Mistrzostw Polski w Motocrossie odbędzie się 3 i 4 czerwca w Lipnie. To właśnie tam najlepsze zawodniczki i zawodnicy powalczą o pierwsze punkty w sezonie.

Mistrzostwa Polski w Motocrossie w Lipnie

Tegoroczny sezon się rozkręca, riderzy są już po startach w zawodach zagranicznych, strefowych oraz pierwszej rundzie Pucharu Polski, która odbyła się w ostatni weekend kwietnia w Więcborku. W pierwszy weekend czerwca wystartują Mistrzostwa Polski MX, a przygotowania na lipnowskim torze idą pełną parą. I tradycyjnie, w przygotowania zaangażowany jest nie tylko klub, ale także Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, lokalna społeczność, oraz władze miasta, powiatu i województwa, które nieustannie wspierają motocrossowe inicjatywy.

Tegoroczny rozkład jazdy nieco różni się od lat poprzednich. Tym razem sobota w całości zarezerwowana jest na treningi, które rozpoczną się o 12:00. Najbardziej widowiskowe będą na pewno treningi kwalifikacyjne, w których rozpocznie się prawdziwa walka o wynik. Start kwalifikacji o 14:35.

W niedzielę natomiast otwarcie zawodów o godzinie 10:50, a start pierwszego wyścigu o 11:10. Na bramkach startowych zobaczymy zawodniczki i zawodników jadących w klasach: MX65, MX85, MX Kobiet, MX2, MX 125, MX Masters i MX Open. Każda z klas pojedzie dwa wyścigi, a łączne wyniki wyłonią zwycięzców.

Poza niezwykle widowiskowymi wyścigami, organizatorzy jak zawsze przygotowali wiele atrakcji towarzyszących. Poza strefą food truck, w której każdy znajdzie coś smacznego, nie zabraknie również stoisk ze sprzętem oraz akcesoriami motocyklowymi.

Koniecznie wybierzcie się do Lipna 3 i 4 czerwca, aby kibicować zawodniczkom i zawodnikom, którzy jak zawsze, będą mocno trzymać gaz. Gwarantujemy, że widowiskowego ścigania na pewno nie zabraknie!

A dla wszystkich tych, którzy nie będą mogli wybrać się w pierwszy weekend czerwca do Lipna, czeka relacja live na: https://mxpoland.tv/, a wyniki na bieżąco będzie można sprawdzać na: https://live.motoresults.pl/ .

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na Facebooku.

Mistrzostwa Polski w Motocrossie w Lipnie

Partnerzy

facebook youtube