Rafał Sonik przed Rajdem Kazachstanu: odczuwam lekką tremę
9 czerwca 2021
Wyniki inauguracyjnej rundy MXGP 2021 [VIDEO]
14 czerwca 2021
Pokaż wszystkie

Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro po raz pierwszy w Polsce

Największe w Polsce motocyklowe wydarzenie roku zbliża się coraz większymi krokami. Już 11-12 września oczy wszystkich entuzjastów Hard Enduro skupią się na Dąbrowie Górniczej, która rozbrzmi warkotem silników topowych zawodników tej wymagającej dyscypliny.

Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro po raz pierwszy w Polsce – szczegóły

Zapiszcie tę datę! 11-12 września, po raz pierwszy w Polsce, rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro! Zawody HERO Challenge oficjalnie dołączyły do grona najbardziej zróżnicowanej i najtrudniejszej serii wyścigów motocyklowych na świecie.

– Przystąpienie do najbardziej prestiżowej serii imprez Hard Enduro, to dla nas ogromny zaszczyt. Jak wielokrotnie podkreśla w udzielanych wywiadach międzynarodowy promotor cyklu – firma WESS GMBH – Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro to łącznie 8 wyścigów, z których każdy posiada niepowtarzalną specyfikę, zarówno pod względem terenu jak i formuły zawodów, tworząc razem niepowtarzalną całość.  Finalnie, każdy z przystanków ma zawierać w sobie coś wyjątkowego i bardzo trudnego – komentuje Tomasz Gagat, pomysłodawca i organizator zawodów HERO Challenge.

W całej serii Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro znajdziemy wachlarz różnorodnych wyścigów:

– Red Bull Romaniacs – Rumunia – stricte górskie ściganie z wyjątkowo długimi i stromymi podjazdami oraz zjazdami. To najdłuższy i najtrudniejszy wyścig w całej serii.

– Erzbergrodeo – Austria – 3-godzinna rywalizacja w kamieniołomie na piekielnie trudnych podjazdach. Erzberg słynie także ze „Stołówki Carla” – ponad kilometrowej, niesamowicie wymagającej sekcji wielkich kamieni i głazów.

– Getzen Rodeo – Niemcy – zawody zlokalizowane wokół jednej niewielkiej góry z bardzo krótkimi, ale niezwykle technicznymi podjazdami.

– Tennessee Knockout – USA – finał wyścigu to zaledwie kilkuminutowe okrążenie, które zawodnicy pokonują wielokrotnie. Głównymi składnikami trasy są kamienie i ogromne głazy oraz podjazdy.

Polska runda Mistrzostw Świata będzie równie specyficzna i unikatowa. Wyścig główny rozegrany zostanie na 15-kilometrowej pętli, którą najlepsi zawodnicy pokonywać będą w około 30 minut. Prace nad przebiegiem trasy trwają w najlepsze, jednak już dziś możemy wam zdradzić, że będzie ona dużo trudniejsza w porównaniu do pierwszej edycji HERO Challenge z 2020 roku. Szczegóły trasy przekażemy jeszcze przed uruchomieniem rejestracji na zawody. Jedno jest pewne… to będzie prawdziwy test waszych wszechstronnych umiejętności!

Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro po raz pierwszy w Polsce – do kogo skierowane są zawody?

Wydarzenie skierowane jest zarówno do amatorów (bez licencji) jak i profesjonalistów rywalizujących o punkty w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata.

W zawodach weźmie udział łącznie 400 uczestników w sześciu klasach startowych: PRO, Expert, Expert Masters, Kobiety, Hobby, Hobby Masters.

Każdy z nich otrzyma wyjątkową szansę, aby zmierzyć się w rywalizacji łokieć w łokieć z topowymi zawodnikami Hard Enduro, porównać czasy przejazdu oraz poczuć klimat największych światowych imprez tego formatu. Przyznajcie sami – kto z was nie chciałby rozłożyć namiotu na paddocku obok takich teamów jak KTM, Husqvarna, Sherco, czy Gas Gas? U nas będzie to możliwe!

Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro po raz pierwszy w Polsce – kiedy wystartuje rejestracja?

Otwierajcie kalendarze i ustawiajcie przypomnienia – rejestracja rusza 23 czerwca, o godzinie 9:00, a limit miejsc podczas zapisów wynosi jedynie 350 osób. Wniosek nasuwa się sam. Kto pierwszy ten lepszy!

Start w pierwszej edycji Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro w Polsce to prawdziwy MUST BE tego sezonu, którego nie można przegapić. Zostań częścią tego historycznego wydarzenia i razem z nami zapisz nowy rozdział w światowym motosporcie. Ryk silników, hektolitry adrenaliny i ekstremalne emocje podczas Mistrzostw Świata Hard Enduro – HERO Challenge gwarantowane!

Więcej informacji na STRONIE oraz na Facebooku.
Wydarzenie znajdziecie TUTAJ.
Organizator: Agencja Sport UP.
Stronę cyklu Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro znajdziecie TUTAJ.

Partnerzy

facebook youtube