Finał Mistrzostw Europy w Motocrossie na torze w Gdańsku
22 czerwca 2022
Wyniki 12 rundy MXGP. Nowo wybudowany tor debiutuje w serii [VIDEO]
27 czerwca 2022

Mistrzostwa Świata Hard Enduro: galeria zdjęć z Erzbergrodeo

Swoje pierwsze zwycięstwo w Erbergrodeo wywalczył Manuel Lettenbichler z Mario Romanem na drugim miejscu i Trystanem Hartem na trzecim. W regulaminowym czasie wyścig główny ukończyła zaledwie ósemka z pięciuset startujących zawodników.

Czwarte miejsce wywalczył Billy Bolt, który na ostatnich odcinkach pokonał Alfredo Gomeza. Michael Walkner zajął szóste miejsce i został pierwszym austriackim zawodnikiem, który ukończył wyścig.

Ostatnie kilometry dały mocno popalić motocyklowi Wade’a Younga, który przez dłuższy czas jechał na czwartym miejscu. Kilka poważnych problemów sprawiło, że walczył o dotarcie do mety na siódmym miejscu, tuż przed Mattym Greenem, który dojechał na ósmej pozycji i jako ostatni zmieścił się w normie czasu.

Najlepszy z Polaków, Dominik Olszowy, który w Prologu zajął świetne drugie miejsce, zdołał zaliczyć 21 punktów kontrolnych i zająć 17 miejsce. Kolejny był Emil Juszczak, który zaliczył 20 check pointów i uplasował się na 37 pozycji. Kacper Dudzic i Oskar Kaczmarczyk pokonali 19 etapów zajmując odpowiednio 48 i 50 miejsce.

Graham Jarvis po problemach z motocyklem zaraz po starcie, rozpoczął wyścig z godzinnym opóźnieniem. Zaczynając z 500. miejsca w PK22 (z 27) plasował się już blisko pierwszej dziesiątki, lecz obwieszczono koniec czasu. Dodatkowo, po tym, jak organizatorzy uznali, że otrzymał pomoc z zewnątrz, został później zdyskwalifikowany.

Zdjęcia: Janusz Szafran. Pełne wyniki znajdziecie TUTAJ.